Policijos departamento ir Šaulių sąjungos stovyklose vaikams – veiklos į valias

Vaiku_stovykla.2JPGPolicijos departamento ir Šaulių sąjungos stovyklose vaikams – veiklos į valias

Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos šaulių sąjungos organizuojamos vaikų vasaros stovyklos III pamainoje susirinko jaunieji policijos rėmėjai, jaunieji šauliai, jaunieji pasieniečiai, jaunieji gaisrininkai ir jaunieji viešojo saugumo tarnybos pagalbininkai iš Kauno, Panevėžio, Klaipėdos ir Vilniaus.

Stovykla truko savaitę

Stovykla truko savaitę. Įsikūrę ir susipažinę su stovyklos draugais, vadovais ir taisyklėmis, pirmąją dieną dalyviai susiskirstė į 6 būrius ir dalyvavo būrių prisistatymo konkurse. Jaunuoliams buvo išsamiai pristatytas įvairių tarnybų darbas. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje jie patyrė daug įspūdžių: teko apsirengti kostiumą, kuris izoliuoja chemines medžiagas, iššūkis – per 13 sekundžių užlipti į trečią aukštą kopėčiomis, pasikelti keltuvu, šaudyti vandens šautuvu (impulsinio gesinimo sistema).

Vaiku_stovyklaVaikams buvo aprodytos ir studentų mokymosi patalpos, įstaigos teritorija, parodyta gausybė treniravimosi įrengimų-patalpų, teko pabūti gelbėtojais narais ir paplaukioti baseine ir susipažinti su sunkia, pavojinga, tačiau labai reikalinga profesija.

Pareigūnai surengė stovyklautojams karinį žygį

Su Viešojo saugumo tarnybos veikla jaunuoliai supažindinti Rūdininkų poligone. Pareigūnai surengė stovyklautojams karinį žygį, kurio metu vaikai mokėsi valdyti gumines lazdas, kėlėsi per vandens telkinį plaustu, buvo atsidūrę ir riaušininkų kailyje, stebėjo pareigūnų riaušių malšinimo operacijoje atliekamus veiksmus. Stovyklautojai rungėsi estafetėse, sprendė loginius uždavinius ir stebėjo antiteroristinę operaciją. Vaiku_stovykla.3JPGPareigūnai visus išalkusius žygio dalyvius vaišino gardžia kareiviška koše. Po fiziškai aktyvios dienos teko pasitelkti fantaziją ir žinias, nes smagiose rungtyse vaikai susipažino su miestų ir miestelių herbais, dėliojo juos iš drabužių ir aiškino jų sukūrimo istoriją ir reikšmę.

Stovyklos dalyviai išmėgino ir pasieniečio profesija: apžiūrėjo ginkluotę ir specialiąsias priemones, automobilius, stebėjo sraigtasparnio nusileidimą ir pakilimą, galėjo į jį įlipti, nusifotografuoti, susipažino su kinologų darbu – stebėjo vilkšunių Vilkio, Fėjos ir belgų aviganio Esko sugebėjimus ir atliekamas paklusnumo komandas. Apsilankė Pasieniečių mokyklos muziejuje, šaudė lazerinėje šaudykloje. O vėliau žygiavo pasieniečių takais ir sužinojo, kad Lietuvos ir Baltarusijos sieną stebi vaizdo ir šiluminės kameros, apžiūrėjo sienos tvorą, kuri apsunkina jos kirtimą, taip pat sužinojo apie kabelį, kuris reaguoja į judesius, ir kameros pasisuka į judesio pusę. Taip pat sieną saugo patruliai, jei reikia, įrengiami slapukai. Dienos programą pabaigė meninė užduotis, kurioje vaikams teko suvaidinti jaunojo policininko, jaunojo šaulio, jaunojo pasieniečio ar jaunojo gaisrininko sapną.

Vaiku_stovykla.4JPGSu stovyklautojais susitiko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos vyresnioji specialistė Aiste Dijokaitė. Ji paaiškino sąvokas „eismo tvarka“, „pėsčiųjų perėja“, „dviratininkas“, „kelias“, paaiškino Kelių eismo taisykles ir jų nesilaikymo pasekmes. Su vaikais diskutavo, ar saugu eiti keliu, klausantis muzikos per ausinuką, kalbant telefonu ar rašant SMS žinutes.

Kalbėta, kaip saugiai pereiti gatvę per šviesoforo perėją, kaip saugiai eiti kelkraščiu, laukti visuomeninio transporto, apie saugos diržų, šalmų reikšmę kiekvieno saugumu. Vėliau parodyti specialieji automobiliai, susitikta su raitosios policijos pareigūnais, kurie paaiškino šio padalinio pranašumus ir parodė žirgų drąsą įveikiant kliūtis. Visiems įspūdį padarė žirgų grožis ir pareigūnų profesionalumas, valdant šiuos grakščius gyvūnus, sužavėjo kinologų pasirodymas. Jaunuoliai dalyvavo mokymuose apie savisaugą ir savigyną.

Vaiku_stovykla_maskuoteJPGlinksmino talentai – muzikantai ir dainininkai

Be visų šių pažintinių veiklų, vaikai rungėsi krepšinio, futbolo, tinklinio ir kvadrato aikštelėse, traukė virvę ir rungėsi šaudymo varžybose. Dienos pabaigoje visus linksmino talentai – muzikantai ir dainininkai.

Be to, stovyklautojai aplankė Juozapinės kalną – aukščiausiąją Lietuvos vietą, ir sužinojo Medininkų pilies istoriją, apžiūrėjo šios pilies ekspoziciją. Vakare buvo įvertintas komandinis darbas ir asmeniniai laimėjimai. Panevėžio apskrities komanda su bendruomenės pareigūne R. Gustaitiene džiaugėsi užėmusi trečiąją vietą iš 6 komandų. Vaikai stovykloje gerai ir turiningai praleido laiką, susirado naujų draugų, dėkojo pareigūnams už gerai praleistą laiką ir išsiskirdami susigraudino.
Pareigūnams, įdėjusiems daug pastangų ir jėgų organizuojant stovyklą, tai geriausias darbo įvertinimas.

kriminalai.com

šaltinis: Policijos departamento informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *