Policijos departamente – didžiausia Lietuvoje ugniagesių šalmų kolekcija

E.Onaičio nuotrauka

Lietuvos policiją su giminiška institucija – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu jungia sena draugystė. Policininkai su kolegomis ugniagesiais susitinka ne tik įvykių vietose, bet ir tradiciniais tapusiuose sportiniuose renginiuose, turistiniuose sąskrydžiuose, įvairiose varžybose bei šventėse.

Dar vienas ugniagesių ir policininkų draugystės patvirtinimas – kovo 7 d. Policijos departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos atidaryta didžiausios Lietuvoje ugniagesių šalmų kolekcijos paroda. Šį 63 šalmų rinkinį per keliolika metų sukaupė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM direktoriaus pavaduotojas Vygandas Kurkulis.

Parodoje pristatomi eksponatai iš keliolikos šalių. Garbią vietą čia užima šalmai, kurie, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, mūsų šalį pasiekė kaip kitų valstybių labdara. Juos dėvėjo mūsų ugniagesiai, o vėliau, jau tapę nebetinkamais darbui, šie šalmai pateko į V. Kurkulio kolekciją. Pačiam savininkui vienas iš brangesnių eksponatų – iš Seinų gautas pokarinis to krašto ugniagesių šalmas.

V. Kurkuliui priklausančios ugniagesių šalmų kolekcijos paroda Policijos departamente (Saltoniškių g. 19, Vilniuje) veiks kelis mėnesius. Lankytojai kviečiami ją apžiūrėti darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.

Informacija pasiteirauti tel. (8 5) 271 9952.

kriminalai.com

šaltinis: PD info.

Posted Under
Be kategorijos