Policijoje lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai

vaikai vyriausybeŠ. m. rugpjūčio 20 d. policijos įstaigose svečiavosi ir jų darbu domėjosi du projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai – gimnazistai Vaiva Kveškevičiūtė (Ariogalos gimnazija) ir Ignas Rėkašius (Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija).

Vakar projekto dalyviai apsilankė Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centre ir Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Kelias valandas praleidę Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centre, Vaiva ir Ignas apžiūrėjo laboratorijas, susipažino su centro vykdomais tyrimais, stebėjo, kaip tikrinami pirštų antspaudai, šifruojama rašysena, atpažįstami padirbti pinigai, turėjo galimybę iš arti pamatyti ir išbandyti kriminalistinių laboratorijų galimybes.

Vėliau gimnazistai susitiko su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Kęstučiu Lančinsku bei susipažino su sostinės policijos veikla, lankėsi Operatyvaus valdymo skyriuje, stebėjo, kaip valdomos policijos pajėgos, susipažino su stebėjimo kamerų galimybėmis, apžiūrėjo sostinės policijos muziejaus ekspoziciją.

Kaip teigė Vaiva, apsilankymas Lietuvos policijos įstaigose jai paliko didžiulį įspūdį. „Galbūt dėl to, kad tarp ten dirbančių žmonių ateityje mačiau ir save“, – sakė projekto dalyvė.

Projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“, organizuojamas nuo 2009, kasmet susilaukia vis didesnio dėmesio. Pagrindinė projekto misija – sudayti sąlygas gabiems bei aktyviems moksleiviams iš arčiau susipažinti su ministerijų bei Ministro Pirmininko tarnybos darbo kasdienybe, padėti suprasti valstybinių institucijų darbo specifiką bei darbo viešajame sektoriuje principus. Tokiu būdu siekiama skatinti jaunimą aktyviau dalyvauti politiniuose procesuose, prisidėti prie pilietinės visuomenės formavimo, domėtis valstybės institucijų priimamais sprendimais.

kriminalai.com

šaltinis: PD info.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *