Policija stengsis pagelbėti nuo šalčio nukentėjusiems žmonėms

R.Lelecko nuotrauka

Artimiausiomis dienomis sinoptikai prognozuojant dar didesnius šalčius, policija savo veiklą organizuos taip, kad klimato sąlygos kuo mažiau pakenktų gyventojams.

Vienas iš policijos uždavinių yra neatidėliotinos pagalbos teikimas asmenims, kai ji būtina dėl jų fizinio ar psichinio bejėgiškumo, taip pat asmenims, nukentėjusiems nuo nusikalstamų veikų, kitų teisės pažeidimų, stichinių nelaimių ar panašių veiksnių. „Nors tai galbūt nėra pagrindinė policijos funkcija, negalime palikti žmonių likimo valioje ir privalome padaryti viską, kad tokiomis šaltomis dienomis nenukentėtų žmonės“- pabrėžė laikinai policijos generalinio komisaro pareigas einantis Algirdas Stončaitis.

Policijos departamentas nurodė teritorinėms policijos įstaigoms susitikti su įvairių institucijų atstovais ir aptarti bendrus veiksmus, teikiant būtiną pagalbą gyventojams, esant šaltam orui.

Šiomis dienomis pareigūnai ypatingą dėmesį skirs žmonėms, patekusiems į keblias situacijas dėl oro sąlygų, benamiams, vienkiemiuose gyvenantiems senyvo amžiaus asmenims, nukentėjusiems, ar dėl savo būklės galintiems nukentėti nuo šalčio. Tokius asmenis pareigūnai pristatys į sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigas, ar jų namus, suteiks visokeriopą pagalbą.

Patruliuojantiems pareigūnams nurodyta atkreipti dėmesį į sustojusias ir stovinčias transporto priemones, kuriose yra žmonių, esant būtinumui suteikti jiems visapusišką pagalbą. Policija stengsis kuo operatyviau įforminti autoavarijas, imsis priemonių pašalinti užstrigusias ir eismui trukdančias transporto priemones.

kriminalai.com

šaltinis: PD info.

Posted Under
Be kategorijos