Policija perspėja: vėl suaktyvėjo telefoniniai sukčiai

telefoniniai sukciaiTelefoniniai sukčiai suaktyvėjo 

Sausio 12 dieną, net keturi Telšių miesto ir rajono gyventojai sulaukė telefoninių sukčių skambučių. Tai rodo kad telefoniniai sukčiai suaktyvėjo. Skambinta ir į laidinius, ir į mobiliojo ryšio telefonus. Įtariama, kad veikė ta pati gauja, nes vienodas skambučių braižas.

11 val. 06 min. Telšių r., Viešvėnų seniūnijos gyventoja, pranešė, kad jai paskambino vyriškis, kuris prisistatė finansinių nusikaltimų tyrimu tarnybos (FNTT) pareigūnu Ramūnu Butkumi. Jis , teigė, kad yra netvarkoje su moters banko sąskaitoje esančiais pinigais. Pranešėja patikėjo ir padiktavo visus banko kodus. Po to susiprotėjo, kad reikia skambinti į policiją. Pranešėjai buvo nurodytas telefono numeris, kuriuo reiktų paskambinti ir užblokuoti sąskaitą.

11 val. 21 min. Telšių miesto gyventojai paskambino vyriškis, prisistatė FNTT pareigūnu Ramūnu Butkumi. Jis teigė, kad jos banko sąskaitoje kelių minučių bėgyje buvo pervestos ir išimtos didelės pinigų sumos. Liepė atvykti i Klaipėdą tyrimui ir susisiekti su skambinančiojo kolega Dariumi Mockumi, nurodė mobiliojo ryšio telefono numerį. Pranešėja įtarė, kad tai sukčiai ir banko kodų nesakė.

11 val. 38 min. Telšių miesto gyventojui paskambino nepažįstamas vyras, prisistatė policijos pareigūnu Butkumi, pasakė, kad į pranešėjo sąskaitą yra pervesta 8000 litų ir reikia pinigus paimti. Bekalbant nutrūko ryšys. Pranešėjas įtaria, kad tai telefoniniai sukčiai.

16 val. 04 min. Telšių r., Upynos seniūnijos gyventojai į fiksuoto ryšio telefoną skambino, kaip įtaria, telefoniniai sukčiai. Moteris padiktavo jiems priėjimo prie internetinės bankininkystės kodus, tik po to susiprotėjo kreiptis į policiją. Pasak jos, sukčiai užblokavo banko sąskaitą. Nuvykus pranešėja nurodė, kad nežinanti, ar patyrė kokią nors žalą, aplinkybės tikslinamos.

POLICIJOS PAREIGŪNAI DAR KARTĄ PERSPĖJA GYVENTOJUS: NESAKYKITE NIEKAM SAVO ASMENINIŲ BEI BANKO DUOMENŲ; POLICIJOS PAREIGŪNAI Į NAMUS NESKAMBINA IR TOKIŲ DUOMENŲ PADIKTUOTI NEPRAŠO.

kriminalai.com

šaltinis: Telšių aps. VPK info.