Telefoniniai sukčiai Šiaulių apskrityje aktyvėja – jie įvairiais būdais stengiasi iš gyventojų išvilioti informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis.
Sausio 17 d. Radviliškio, Joniškio ir Kelmės rajono policijos komisariatuose iš viso pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo. Trys sukčiavimo atvejai vienas į kitą panašūs lyg du vandens lašai – „nepažįstamas vyriškis, paskambinęs fiksuoto ryšio telefonu ir prisistatęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnu, išviliojo internetinės bankininkystės kodus ir iš sąskaitos pasisavino pinigus. Vienas nukentėjusysis neteko 1350 Lt, kitas – 2330, trečias – 4000 Lt.
Labai panašūs sukčiavimo atvejai šiais metais užfiksuoti ir Kelmės bei Akmenės rajonuose. Abiem atvejais sukčiai nukentėjusiųjų vardu paėmė 750 Lt kreditus.
Policijos pareigūnai dar kartą įspėja, kad asmens elektroninės bankininkystės duomenys yra konfidenciali informacija ir nei policijos, nei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, nei
Specialiųjų tyrimų tarnybos, nei Valstybės saugumo departamento darbuotojai, nei jokios kitos institucijos, net ir banko, kuriame yra jūsų sąskaita, darbuotojai jų telefonu neprašys. Konfidenciali informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodis, 24 slaptažodžiai kortelėje, sąskaitų numeriai. Tai pagrindiniai duomenų komponentai, reikalingi naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje, taip pat paimti paskoloms iš kreditą teikiančių bendrovių.
Sukčiai, sužinoję šią konfidencialią informaciją, t.y., internetinės bankininkystės prisijungimo duomenis, gali paimti greitojo vartojimo kreditus iš šias paslaugas teikiančių bendrovių arba žaibiškai ištuštinti sąskaitą
Būkite atidūs ir neatskleiskite konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų nei nepažįstamiems, nei pažįstamiems asmenims, taip pat apie tokius sukčiavimo būdus informuokite giminaičius, pažįstamus, kaimynus, ypač sulaukusius garbaus amžiaus.
kriminalai.com
šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.