Po vienos nakties šėlionių teko atsisveikinti ir su tarnyba, ir su pensija

pareigūnų nakties šelionėsPo vienos nakties šėlionių teko atsisveikinti ir su tarnyba, ir su pensija

Byloje dėl pernai metų spalį viename iš Klaipėdoje esančių naktinių klubų itin triukšmingai besilinksminusių pareigūnų padėtas taškas. Klaipėdos miesto apylinkės teismas sutiko su  Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Romo Jasevičiaus nutarimu nutraukti ikiteisminį tyrimą atleidžiant pareigūnus A. L. ir Ž. L. nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato trejiems metams.

„Asmens atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą“

„Asmens atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą galimas jei asmuo nusikalsta pirmą kartą ir padaro nesunkų ar apysunkį nusikaltimą, visiškai pripažįsta savo kaltę ir gailisi, bent iš dalies atlygina padarytą žalą arba įsipareigoja ją atlyginti. Šiuo atveju viskas taip ir buvo. Nukentėjusiajam baro savininkui atlyginta dviejų tūkstančių eurų turtinė ir neturtinė žada bei žala, padaryta Klaipėdos teritorinei ligonių kasai.

Pareigūnai apibūdinti teigiamai

Tyrimo metu gautose charakteristikose pareigūnai buvo apibūdinti teigiamai, per tarnybą buvo skatinti, galiojančių tarnybinių nuobaudų neturėjo“, – teigė šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras R. Jasevičius.

Bylos duomenimis, pernai spalį ne tarnybos metu be uniformų ir neblaivūs Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjai atvykę į vieną iš uostamiestyje esančių barų ėmė iš jo varyti klientus, jiems grasino ir užgauliojo. Ž. L. užsipuolė baro savininką, reikalavo pateikti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, individualios įmonės dokumentus, grasino, kad baras bus sudegintas, o jo savininkas keliaus į kalėjimą. Tyrėjas A. L. grasino sumušti baro lankytojus, reikalavo nupirkti jiems alkoholio.

Nuvežti į komisariatą buvę pareigūnai nusiraminti nusiteikę nebuvo. Jie ėmė užgaulioti ir grasinti savo kolegoms, o A. L. norėdamas išeiti iš laikino sulaikymo patalpos, alkūne į krūtinės sritį trenkė kelią užstojusiam patruliui.

Savo kaltę pripažino

Savo kaltę dėl to, kad viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais ir patyčiomis demonstravo nepagarbą aplinkiniams vyrai pripažino.

„Policijos tyrėjai 2015 m. spalio 21 d. buvo nušalinti nuo tarnybos, o lapkričio 3 d. už pareigūno vardo pažeminimą atleisti iš vidaus tarnybos. Nors  Ž. L. buvo išdirbęs 19 metų, o A. L. daugiau nei 20 m., buvę tyrėjai neteko ir socialinių garantijų, t. y. neteko teisės gauti pareigūnų pensiją“, – sakė  prokuroras R. Jasevičius.

Klaipėdos miesto apylinkės teismo nutartis dėl buvusių tyrėjų padarytų nusikalstamų veikų įsiteisėjo vasario 1 dieną. Be to, kad vyrai nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą be užstato trejiems metams, jiems paskirtos poveikio priemonės – įmokos po 188 eurus.

kriminalai.com

šaltinis: Generalinės prokuratūros informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *