Po sėkmingos Kauno kriminalistų operacijos – 5 kg radinys

kaunas narkotikaiKauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai 2011 gruodžio 1 d., po pusmetį trukusio ikiteisminio tyrimo, surinkus pakankamai duomenų apie neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis dideliais kiekiais, Kauno mieste surengė įtariamųjų asmenų sulaikymo operaciją.

Į pareigūnų akiratį pateko 3 kartus teistas ir tik liepos mėn. pabaigoje, neatlikus dalies laisvės atėmimo bausmės, išleistas iš laisvės atėmimo vietos 20 metų amžiaus T. G. bei jo bendrininkė, 23 metų amžiaus Kauno miesto gyventoja S. G., taip pat teista 3 kartus. Operacijos metu pas įtariamuosius asmenis buvo surasta daugiau kaip 100 g psichotropinės medžiagos metamfetamino. Tyrimo eigoje buvo gauta duomenų, jog įtariamiesiems būnant suimtiems, jų nusikalstamą verslą perėmė S. G. artimi giminaičiai – sesuo bei motina.

Š. m. sausio 24 d. vakare pareigūnai atliko kratas, kurių rezultatai pilnai patvirtino turėtus duomenis. Dvejuose butuose aptiktos specialiai įrengtos slėptuvės, kuriose laikytų ir paimtų psichotropinių medžiagų kiekis viršijo 5 kilogramus. Tokio kiekio laikymas pagal baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu), užtraukia atsakomybę nuo dešimties iki penkiolikos metų laisvės atėmimo.

Po kratų R. G, g. 1977 m. ir V. G., g. 1955 m., sulaikytos, ikiteisminį tyrimą organizuojantys ir jam vadovaujantys Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai ketina kreiptis į teismą dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno aps. VPK informacija