Po pasipriešinimo pareigūnams užsienyje slapstęsis plėšikas bausmės neišvengė

Po pasipriešinimo pareigūnams užsienyje slapstęsis plėšikas bausmės neišvengė

2014 m. vasario 5 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo nuosprendžiu anksčiau ne kartą teistas 29 metų panevėžietis T. R. pripažintas kaltu už plėšimą panaudojant ginklą, pasipriešinimą pareigūnams ir kitus nusikaltimus. Jam paskirta penkerių metų šešių mėnesių metų laisvės atėmimo bausmė.

Bylos duomenimis, 2011 metų vasarą vieno Panevėžio rajono kaimo namo savininkas ir jo svečiai buvo užpulti netikėtai įsibrovusių asmenų, kurie grasindami peiliu reikalavo seifo ir automobilio raktų, pinigų, banko kortelių ir jų kodų. Išeidami plėšikai išsinešė pagrobtus vertingus daiktus, dėl ko apiplėštieji patyrė daugiau kaip 11 tūkst. litų žalą. Smurtautojai tikėjosi pasisavinti ir banko sąskaitoje šeimininko saugotus pinigus, bet žmogus suklydo pasakęs ne tuos PIN kodo skaičius.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikiusio Panevėžio prokuroro Gražvydo Kazlausko teigimu, šioje byloje surinkti duomenys padėjo demaskuoti ir nuteisti užsienyje pasislėpusį vieną svarbiausių šio plėšimo bendrininkų. Užsienyje slapstęsis T. R. buvo pargabentas paskelbus paiešką dėl kitų šiuo metu baigiamų tirti nusikaltimų.

Kartu su nuteistuoju plėšime dalyvavę bendrininkai jau anksčiau yra sulaukę bausmių: 32 metų D. Č. nuteistas penkerių metų, 29 metų A. J. ir 26 metų P. A. – ketverių metų šešių mėnesių laisvės atėmimu.

Tais pačiais metais T. R. buvo kaltinamas neklausęs policijos pareigūnų reikalavimo sustabdyti automobilį, kurį vairavo neturėdamas vairuotojo teisių. Pažeidėjas siekė taranuoti pareigūnų tarnybinį automobilį, grasino panaudoti fizinį smurtą ir pasipriešino valstybės tarnautojams, atliekantiems tarnybines pareigas.

Baudžiamasis kodeksas už plėšimą su įsibrovimu į patalpas panaudojant ginklą, peilį ar kitą specialiai žmogui sužaloti pritaikytą daiktą numato laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų, už svetimo turto sunaikinimą – iki penkerių metų, už pasipriešinimą pareigūnams – iki trejų metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.