Po kasos aparatų juostomis − 700 tūkst. Lt vertės cigarečių kontrabanda

cigaretesMuitinės pareigūnai penktadienio, vasario 1 d., vakarą Kybartų kelio poste sulaikė įspūdingo dydžio cigarečių kontrabandą. 728 tūkst. Lt vertės nelegalūs rūkalai, panaudojus rentgeno sistemą, aptikti tarp pusantro tūkstančio dėžių su kasos aparatų juostomis, vežtomis iš Rusijos Kaliningrado srities.

Beveik tuo pat metu Raigardo kelio poste sulaikytas ir iš Baltarusijos įvažiavęs „VW Transporter“, kurio durelės, sėdynės ir net variklio skyrius buvo prikimšti kontrabandinių cigarečių.

Apie 19 val. vakaro į Kybartų kelio postą iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities krovininiu automobiliu „Renault“ atvažiavęs Rusijos pilietis muitinės pareigūnus informavo vežantis kasos aparatų juostų krovinį.

Maždaug pusantro tūkstančio dėžių minėtų juostų krovinys turėjo būti tranzitu per Lietuvą, Baltarusiją nugabentas į vieną Rusijos Federacijos miestų. Tačiau nusprendę patikrinti krovinį rentgeno sistema, muitininkai pastebėjo, kad puspriekabės gilumoje, iš visų pusių apkrauta deklaruoto krovinio dėžėmis, slypi 210 dėžių cigarečių kontrabanda.

Iš viso Rusijos pilietis nelegaliai mėgino į Lietuvą įvežti 105 tūkst. pakelių cigarečių „Viceroy“, žymėtų rusiškomis banderolėmis. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 728 tūkst. Lt.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 d. (Kontrabanda), 22 str. 1 d. (Pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką), 199-2 str. 1 dalį (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis). Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyrius.

Kauno apylinkės teismo sprendimu šeštadienį, vasario 2 d., minėtas Rusijos pilietis buvo suimtas 3 mėnesiams.

Beveik tuo pat metu į kitą – Raigardo kelio postą, iš Baltarusijos įvažiavo mikroautobusas „VW Transporter“, kuriuo vykę du baltarusiai pareigūnams paaiškino važiuojantys į Lenkijos turgų.

Tačiau muitininkams kilo įtarimų, kad automobilyje gali būti įrengtos slėptuvės − pastuksenus į „VW Transporter“ dureles, iš garso buvo galima įtarti, kad jose esančios gamyklinės ertmės kažkuo užpildytos.

Atlikus detalų muitinį patikrinimą, pareigūnų įtarimai pasitvirtino – mikroautobusas išties buvo paverstas važiuojančia kontrabandos slėptuve. Rūkalų buvo prikimšta ne tik durelėse, sėdynėse ar dvigubame automobilio dugne. Nemažai pakelių cigarečių muitininkai aptiko net „sumontuotų“ prie mašinos variklio… Iš viso pareigūnai mikroautobuse aptiko išslapstytus 10 570 pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk“, kurių vertė – 79 380 Lt.

„VW Transporter“ vykę du vyriškiai buvo sulaikyti. MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal analogiškus Baudžiamojo kodekso straipsnius kaip ir Kybartų sulaikymo atveju.

Šeštadienį teismo sprendimu mikroautobuso vairuotojas, Baltarusijos pilietis E. P., buvo suimtas 2 mėnesiams, o kartu vykęs keleivis paleistas.

kriminalai.com

šaltinis: MKT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *