Plaušvarių kaimo gyventojams nuvežta maisto produktų

potvynis gelbejimasSausio 8 d., 11 val. 37 min., Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vienas skyrius su gelbėjimo darbų automobiliu ir aerokateriu vyko apsemtų teritorijų gyventojams tiekti būtiniausių maisto produktų ir medikamentų. Susisiekimas su Plaušvarių kaimu ir pavienėmis jo sodybomis šiuo metu yra įmanomas tik vandeniu arba iš oro. Pagal atskirtų nuo sausumos sodybų ir gyventojų skaičių Plaušvarių kaimas yra antras pagal dydį Pagėgių savivaldybėje (didžiausias – Kučių kaimas Stoniškių seniūnijoje).

Nors vandens lygis Nemune ties Panemune pastarosiomis dienomis šiek tiek krinta, tačiau dėl ledų sangrūdos Nemune žemiau Panemunės jis tvinsta į gretimas teritorijas. Todėl vandens lygis ties Plaušvariais per parą pakilo 19 cm. Gelbėtojų kateris buvo nuleistas į vandenį nuo Pagėgių kaimo ribose esančio pylimo. Kartu su gelbėtojais vyko Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius, kuris norėjo tiesiogiai pabendrauti su apsemtų teritorijų gyventojais, iš pirmų lūpų išgirsti apie jų poreikius.

Per valandą su trupučiu buvo aplankyti Plaušvarių kaimo gyventojai ir pavienė sodyba. Operacijos metu gabenti gyventojams būtiniausi maisto produktai ir kitos prekės, kuriuos nupirko jų artimieji. Plaušvarių kaime yra kelios sodybos, todėl priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai apžiūrėjo gyventojų naudojamus šildymo įrenginius, elektros instaliacijas ir teikė konsultacijas priešgaisrinės saugos klausimais. Seniūnas priminė, kokia pagalba gyventojams tapo įmanoma paskelbus ekstremaliąją situaciją Pagėgių savivaldybėje ir kaip gyventojai turėtų elgtis kilus nenumatytam įvykiui (gaisrui, traumai, ligos paūmėjimui ar pan.).

D. Maciukevičiui kaip seniūnui šis potvynis yra pirmas, todėl kelionė su gelbėtojais suteikė vertingų žinių apie potvynio mastą ir vandens srovių, plaukiojančių ledo lyčių pavojingumą. Gyventojai apie savo kasdienius rūpesčius ir poreikius privalo informuoti vietos seniūną ar jo įgaliotą asmenį, o iškilus nenumatytam įvykiui skambinti Bendrojo pagalbos centro telefonu 112.

kriminalai.com

šaltinis: PAGD info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *