Pasienyje sulaikyti teisėsauginkų ieškomi vilnietis ir panevėžietis

pasienio kontrolePasieniečiai sulaikė du į Lietuvą vykusius jos piliečius, besislapsčiusius nuo teisingumo. Iš Baltarusijos vykęs vilnietis buvo nuteistas už nusikaltimą, o Norvegijoje apsivogęs panevėžietis ir Lietuvoje turėjo problemų su teisėsauga.

Pirmadienį prie sienos su Baltarusija esančiame Medininkų kontrolės punkte budėję Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai patikrino iš Baltarusijos įvažiuojančius maršrutinio autobuso „Setra“ keleivius.

Pasienio tikrinimo metu paaiškėjo, kad vieno keleivio, 34 metų vilniečio, ieško Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Sostinės gyventojo kaip asmens, nuteisto už nusikaltimo padarymą, paieška paskelbta paskutinėmis praėjusių metų dienomis.

Pasieniečiai neleido vyrui tęsti kelionės, išlaipino jį iš autobuso ir tą pačią dieną perdavė atvykusiam paieškos iniciatoriaus konvojui.

Tą pačią dieną VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnams Palangos oro uoste įkliuvo nemalonumų su teisėtvarkininkais užsienyje bei Lietuvoje turintis panevėžietis.

Pasieniečiai gavo informacijos, kad reisu iš Oslo atskrendančiame lėktuve yra iš Norvegijos grąžinamas Lietuvos pilietis. Paaiškėjo, kad 37 metų Panevėžio gyventoją Norvegijos  policijos pareigūnai sučiupo bevagiantį parduotuvėje ir deportavo į Lietuvą.

Pasieniečiai, patikrinę vyro duomenis turimose informacinėse bazėse, išsiaiškino, kad panevėžietis nemalonumų su teisėsauga turi ir Lietuvoje. Praėjusių metų rugsėjo pabaigoje jo paiešką yra paskelbęs Kupiškio rajono policijos komisariatas. Vyrui teismas yra priėmęs sprendimą panaikinti lygtinį atleidimą nuo laisvės atėmimo bausmės vykdymo, tad panevėžiečiui teks keliauti už grotų.

Apie jo sulaikymą VSAT pareigūnai pranešė Kupiškio policijai ir vyrą tą pačią dieną perdavė Palangos miesto policijos komisariato konvojui.

2011 m. VSAT pareigūnams įkliuvo 645 asmenys, kurių dėl įvairių nusikaltimų ir pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.