Pasieniečių mokykloje pradėjo veikti Jaunojo pasieniečio būrelis

mokykla pasieniečiaiPenktadienį VSAT Pasieniečių mokykloje (PM) vyko iškilmingas Jaunojo pasieniečio būrelio atidarymo renginys. Į mokyklą atvyko 14 jaunuolių, kurie panoro tapti tokio būrelio nariais. Dauguma jų yra iš Vilniaus rajono vietovių, du – iš Vilniaus miesto ir vienas – iš Šalčininkų.

Visiems susirinkusiems jaunuoliams Pasieniečių mokyklos kursantų tarybos pirmininkas 24 laidos kursantas Vaidas Šinickas papasakojo apie mokyklą, jos veiklą, istoriją ir supažindino svečius su mokymosi ir buities sąlygomis. Taip pat kursantų taryba sveikino naujojo būrelio narius ir linkėjo jiems tapti tikrais pasieniečiais.

Renginio metu būrelio nariams buvo pristatytas jo vadovas Audrius Janušauskas, PM Fizinio ir kovinio rengimo skyriaus vyresnysis specialistas. Nuoširdžiausius sveikinimo žodžius jaunuoliams tarė ir mokyklos viršininkas Vytautas Strolia.

Jaunojo pasieniečio būrelio narių pasveikinti atvyko ir jaunieji šauliai iš Kauno rajono Ariogalos mietselio su savo mokytojais.Jaunieji pasieniečiai ir šauliai apžiūrėjo pasieniečių auditorijas, sporto kompleksą ir bendrabučius.

Vėliau Jaunojo pasieniečio būrelio nariai buvo pakviesti pirmajai pažintinei pamokai Gintaro Žagunio auditorijoje. Ją vedė būrelio vadovas A. Janušauskas.

Šio būrelio tikslas – plėtoti ir populiarinti pasieniečio profesiją tarp moksleivių, skatinti moksleivių pilietinį ugdymą ir jų užimtumą, skleisti gerąją patirtį, populiarinant pasieniečio profesiją kituose VSAT padaliniuose, plėtoti moksleivių saviraišką, kūrybiškumą bei bendradarbiauti su kitais Jaunojo pasieniečio būreliais, esančiais VSAT padaliniuose.

Planuojamų užsiėmimų metu jaunuoliai mokysis rikiuotės elementų, įvairių pasienio taktikos ir karinių veiksmų, susipažins su kovinės savigynos elementais ir su kitais įvairiais teoriniais bei praktiniais dalykais. Tai ypač svarbu tiems jaunuoliams, kurie svajoja įgyti karinių įgūdžių ir ateityje planuoja rinktis pasieniečio ar kitą karinę profesiją.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.