Pasieniečiai kariams savanoriams surengė mokymus (foto)

[flagallery gid=92 name=Gallery]

Karklės atraminiame punkte pasieniečiai kariams savanoriams surengė taktines pratybas ir kovinės savigynos užsiėmimus. Taip VSAT pareigūnai su kariais dalijasi patirtimi ir plečia bendradarbiavimą.

Iš pradžių šeštadienį VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardos Karklės atraminiame punkte pasieniečiai Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 306-osios pėstininkų kuopos kariams savanoriams pademonstravo vaizdo filmą apie Specialiosios paskirties užkardos tarnybą, kasdienines užduotis, taktikos bei kovinio ir fizinio rengimo užsiėmimus.

Vėliau abiejų institucijų pareigūnai rengėsi taktinėms pratyboms, kurių pagrindinis tikslas buvo suderinti bendrus veiksmus tarp pasieniečių ir karių savanorių tam tikrose kovinėse situacijose.

Buvo modeliuojamos kelios tokios situacijos. Pirmoje reikėjo šturmuoti patalpą, kurioje slėpėsi ginkluotas teroristas. Buvo naudojamas ir tarnybinis kinologo Nerijaus Gruzdzio belgų aviganis Dingas.

Ir pasienietis, ir šuo galėjo pritaikyti patirtį iš Suomijos ekspertų mokymų, kurie neseniai vyko Vilniaus rinktinės Kinologijos centre Mickūnuose, Vilniaus rajone.

Antroje situacijoje buvo persekiojama diversantų grupė.

Ją lokalizuojant irgi teko padirbėti pasieniečių šuniui. Šįkart talkino kinologas Renatas Ulpis su vokiečių avigane Tera.

Kitoje pratybų dalyje karius treniravo Specialiosios paskirties užkardos vado pavaduotojas Nerijus Gasparavičius. Jis mokė ginklo ir taktikos veiksmų prieš automatiniais ginklais apsiginklavusius asmenis.

Tokie užsiėmimai, kurių metu pasieniečiai moko karius savanorius, vyko jau ne pirmą kartą. Mokymus juose dalyvavusios 306-osios pėstininkų kuopos vadas Tomas Balsevičius įvertino kaip „neįkainojamą patirtį“.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *