Parlamentarai kreipėsi į prokuratūra dėl Darbo biržos vadovo atleidimo

darbo biržaParlamentarai Evaldas Lementauskas ir Valerijus Simulik šiandien kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį prašydami įvertinti konservatoriaus Rimanto Jono Dagio tiesioginę atsakomybę dėl valstybei padarytos daugiau nei ketvirčio milijono litų žalos neteisėtai atleidus ilgametį Darbo biržos vadovą V. Šlekaitį.

„Viešai pasirodžius informacijai, kad praėjusių metų lapkričio pradžioje Vyriausiasis administracinis teismas įpareigojo į pareigas grąžinti Darbo biržos vadovą V. Šlekaitį, kurį 2009 metų pavasarį nepagrįstai atleido tuometis socialinės apsaugos ir darbo ministras konservatorius R. J. Dagys, ir už patirtus nuostolius iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, t.y. iš valstybės biudžeto, V. Šlekaičiui priteisė išmokėti daugiau nei 260 tūkst. litų. Gindami viešąjį interesą, prašome jūsų išnagrinėti šį atvejį ir įvertinti tiesioginę tuometinio socialinės apsaugos ir darbo ministro R. J. Dagio atsakomybę“,– rašoma parlamentarų kreipimesi į generalinį prokurorą.

E. Lementausko nuomone, remiantis Valstybės tarnybos įstatyme numatyta teise valstybei padarytus nuostolius išieškoti regreso tvarka, bent dalis šios sumos turėtų būti padengta iš asmeninių R. J. Dagio pajamų.

„Lietuvoje yra tapę norma, kad politikai ir valdininkai, priiminėdami sprendimus, vadovaujasi ne racionalia logika, o politinėmis ir partinėmis simpatijomis bei antipatijomis. Tokių sprendimų pasekmė – daugiatūkstantinės teismų priteistos sumos nukentėjusiesiems, kurias apmokėti tenka mokesčių mokėtojams“ – sako E. Lementauskas.

Pasak jo, jei politikams ir valdininkams dažniau būtų priskiriama tiesioginė atsakomybė, valstybės valdymo aparate sumažėtų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

kriminalai.com

šaltinis: Seimo nario E. Lementauskas pranešimas.