Pareigūnų misija – pakelti ir sušildyti

Tokia misija pastarosiomis dienomis pasipildė Šiaulių apskrities policijos patrulių kasdienybė. Paspaudus geliančiam šaltukui, kyla pavojus dideliam ir mažam tapti jo auka. Ypač, jei žmogus yra ragavęs alkoholio.

Jo veikiamos kraujagyslės išsiplečia ir jomis ima tekėti daugiau kraujo. Žmogui atrodo, kad jis sušilo, tačiau tai apgaulė: sušyla tik oda, kuri labai greitai atiduoda šilumą aplinkai. Tokio proceso metu kūno temperatūra krenta. Krentant kūno temperatūrai, žmogus tampa viskam abejingas, mieguistas, sustingęs, nes, esant sumažėjusiai kūno temperatūrai, veikiamos smegenys ir žmogus nebegali aiškiai mąstyti bei gerai judėti. Tai ypač pavojinga, nes asmuo nesuvokia, kas vyksta ir negali priimti adekvačių sprendimų – sušalę žmonės dažnai nusprendžia pailsėti, prisėsdami ar priguldami lauke. Jų širdies veikla ir kvėpavimas sulėtėja. Sutrikus sąmonei ir kūno temperatūrai nukritus žemiau +30°C, žmogaus laukia mirtis.

Todėl visiems apskrityje patruliuojantiems pareigūnams akcentuota atkreipti dėmesį į pėsčiomis keliaujančius vienišus žmones ar užmiesčio kelkraščiuose stovinčius automobilius ir visų pasiteirauti – gal reikalinga pagalba.

Pastarosiomis dienomis policijos patruliams ne kartą teko iš šalčio gniaužtų vaduoti žmones. Štai vasario 1-osios vakare, apie 21 val., į Kuršėnų nuovadą pagalbos kreipėsi šalčio užspeista senolė. Per 80 metų turinti moteris dejavo, kad giminaičiai jos nepriėmė nakvoti, o į namus, esančius Telšių rajone, ji neturinti kaip grįžti, nes autobusai jau nebevažiuoja, o namai – už 25 kilometrų. Močiute pareigūnai pasirūpino, parveždami ją namo.

Vasario 2-osios naktį Joniškio rajono policijos komisariato patruliai suteikė pagalbą vilkiką vairavusiam rusui. Radikių kaime, vilkiko kabinoje, miegojusį vairuotoją pagalbos prašytis prispyrė šildymo sistemos gedimas. Nebeiškęsdamas jį užklupusio šalčio, vyras pradėjo belstis į degalinę. Jos darbuotoja iškvietė policijos pareigūnus, kurie rusą nuvežė į viešbutį, jį apnakvyndino ir parodė bendrovę, į kurią svetimšalis gali kreiptis dėl gedimo pašalinimo.

Naujosios Akmenės pareigūnai vasario 1-osios dieną nuo sušalimo išgelbėjo 31 metų Vėlaičių kaimo gyventoją, kurį jie rado Naujoje Akmenėje, P. Jodelės gatvėje, nugriuvusį nuo dviračio. Vyras buvo atvežtas į policijos komisariatą, jam nustatytas sunkus girtumas. Tokio girtumo žmogaus, gulinčio ant žemės, spaudžiant paralyžiuojančiam šaltukui, likimas jau būna nulemtas. Tik laiko klausimas. Šįkart jį išgelbėjo laiku pasirodę policijos pareigūnai.

Vasario 1-osios vakare Šiauliuose patruliai nuo žemės pakėlė ir nuo sušalimo išgelbėjo vyriškį, kuris rastas gulintis Darbininkų g. patvoryje. Sušalėlis buvo perduotas medikų globon. Dar vieno šiauliečio gelbėjimo operacija truko keletą parų. Apie Vilniaus ir Ežero gatvių kampe, neveikiančios parduotuvės kieme, gyvenantį benamį informacija pareigūnus pasiekė prieš kelias dienas. Nuvykę patruliai rado po rampa būstą susikonstravusį vyrą, pasivadinusį Juozu. Jis nieku gyvu nesutiko kraustytis į Nakvynės namus, atsisakė ir medikų pagalbos. Po keleto patrulių vizitų Juozą aplankęs Šiaulių apskrities viršininko pavaduotojas Vincas Urbonavičius irgi neįtikino jo nebeerzinti likimo ir nerizikuoti savo gyvybe. Tik vasario 2-osios rytą Juozas pasidavė pareigūnų įkalbinėjimui. Sunkiai bepaeinantis vyras buvo įsodintas į patrulių automobilį  ir nuvežtas į Nakvynės namus. Čia atvykę medikai jį apžiūrėjo, konstatavo, kad jam reikalingas gydymas, ir paguldė į ligoninę.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių aps. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos