Pareigūnės domisi prekybos centruose dykinėjančiais vaikais

galeriankiVilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus Nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistės, bendradarbiaudamos su UAB „G4S Lietuva“ ir „GRIFS AG“ apsaugos darbuotojais, pagal sudarytą policinių priemonių planą nuo 2012 m. sausio 10 dienos vykdo kontrolės priemones komisariato teritorijoje esančiuose prekybos centruose „Panorama“, „Europa“, „Ozas“ ir jų prieigose.

Siekiama nustatyti dykinėjančius, iš namų ar mokyklų, globos ir kitų įstaigų pabėgusius, valkataujančius, elgetaujančius vaikus. Sausio 10 ir 12 dienomis buvo stebimi prekybos centrai „Panorama“ ir „Europa“. PC „Panorama“ buvo pastebėta 10 vaikų, antrojoje pamainoje besimokančių moksleivių, prieš pamokas mėgstančių pabūti prekybos centre. Apie betiksliškai laiką leidžiančius, kartais pirkėjus trikdančius vaikus bus pranešta mokyklos administracijai ir tėveliams. PC „Europa“ pažeidimų nustatyta nebuvo, nors prekybos apsaugos darbuotojai informavo pastaruoju metu pastebintys dvi kartu ateinančias mažas mergaites, kurios naudojasi proga pažaisti kompiuteriu telekomunikacijos paslaugas teikiančios bendrovės salone. Turima pagrindo manyti, kad mergaitės auga asocialioje šeimoje. Joms vėl pasirodžius prekybos centre, apsaugos darbuotojų paprašyta nedelsiant pranešti komisariato Nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistėms – pareigūnės pasirūpins, kad būtų išvengta dėl galimos netinkamos tėvų priežiūros vienoms vaikštančioms mažylėms kylančių pavojų.

Priemonė bus vykdoma iki sausio mėnesio pabaigos, surinkta informaciją bus pasidalinta su suinteresuotomis įstaigomis ir institucijomis.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus aps. VPK informacija