Pareigūnams pažeidėjai neleidžia atsikvėpti

Vasario 23 dieną, tikrindami anoniminę informaciją, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Miesto policijos nuovados pareigūnai aiškinosi, ar Alytuje, Naujojoje gatvėje, prie prekybos centro „Maxima“, parduodamos kontrabandinės cigaretės.

Teisėsaugininkai pastebėjo prie Naujosios gatvės 86-ojo namo laiptinės stovinčius du vyrus. Netrukus prie jų priėjo moteris ir įtartinai kažką įdavusi nuėjo. Susistabdę vyriškius, policijos pareigūnai išsiaiškino, kad pastarieji atėjo pas moterį nusipirkti cigarečių ir iš striukės kišenės ištraukė pakelį „Premier“ cigarečių su Baltarusijos Respublikos akcizinių prekių žymėjimo ženklu. Kitas vyriškis taip pat nurodė, kad pas tą pačią moterį nusipirko cigarečių pakelį, tačiau jau kitokių, mėgstamų „Fest“.

Sulaikyta 63 metų alytiškė M. S. neneigė prekiavusi cigaretėmis. Patikrinus pažeidėjos krepšyje ir bute, esančiame Alytuje, Naujojoje gatvėje, rasta ir paimta 119 pakelių cigarečių, nepažymėtų Lietuvos Respublikos banderolėmis: 20 pakelių „Fest 7″, 17 – „Minsk 5 superslims“, 26 – „Minsk capital“, 10 – „Premier 7″, 16 – „Premier“ su Baltarusijos Respublikos ir 20 pakelių „Lifa apple“ bei 10 – „Lifa orginal“ su Rusijos Federacijos akcizinių prekių žymėjimo ženklais.

Po kelių valandų apylinkės inspektoriai apsilankė ir patikrino moters gyvenamąją vietą, Putinų gatvėje, kurioje rasti radiniai nenuvylė. Paimta 179 pakeliai, nepažymėti Lietuvos Respublikos banderolėmis: 7 pakeliai „Fest“, 10 – „Premier“, 19 – „Fest 7″, 28 – „Premier 7″, 50 – „Minsk 5 superslims“, 5 – „Magnat“ su Baltarusijos Respublikos ir 40 pakelių „Lifa apple“ bei 10 – „Lifa orginal“ su Rusijos Federacijos akcizinių prekių žymėjimo ženklais. Taip pat 10 pakelių cigarečių „Queen superslims“ be akcizinių prekių žymėjimo ženklų.

Vyriškiai ir moteris sulaikyti ir pristatyti į Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Miesto policijos nuovadą. Moteris paaiškino, kad visos cigaretės yra jos, skirtos realizuoti. Pradėta administracinės bylos teisena. M. S. gresia atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 163² str. 2 dalį „Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką“ ir užtraukia baudą nuo 1 tūkst. iki 5 tūkst. litų su šių prekių konfiskavimu.

kriminalai.com

šaltinis: Alytaus apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos