Pareigūnai vis dažniau naudoja elektrošoką

Rimo Lelecko nuotrauka

Policijos pareigūnai vis aktyviau naudoja elektros impulsinius prietaisus Taser.

2011 m. prietaisai Taser policijos įstaigose buvo panaudoti 375 kartus, iš jų 370 kartų prieš vyrus ir 5 kartus prieš moteris. Kaip psichinės prievartos priemonė, prietaisas buvo panaudotas 45 kartus, kaip fizinė prievartos priemonė – 330 kartų, iš jų 45 kartus iššaunant.

323 kartus prietaisas Taser buvo naudotas sulaikant administracinės teisės pažeidėjus, 45 kartus sulaikant asmenis už nusikalstamos veikos padarymą.

Atkreiptinas dėmesys, kad sunkių prietaiso Taser panaudojimo padarinių (traumų, mirčių) nebuvo. Tai akivaizdžiai parodo, kad prietaiso Taser, kaip fizinės prievartos priemonės naudojimas, yra žymiai humaniškesnis ir veiksmingesnis, nei kitų fizinių prievartos priemonių.

Norint naudotis šiuo prietaisu, pareigūnai turi lankyti mokymus ir išlaikyti egzaminą. Lietuvos policijos mokyklos duomenimis, 2011 m. buvo pravesta 30 mokymų, kuriuose pareigūnai mokyti naudoti elektros impulsinius prietaisus. Mokymuose dalyvavo 456 policijos pareigūnai ir 90 Lietuvos policijos mokyklos kursantų.

Iš viso Lietuvos policija turi 140 elektros impulsinių prietaisų Taser, tačiau kiekvienais metais jų įsigyjama vis daugiau.

kriminalai.com

šaltinis: PD Viešosios policijos valdybos info.

Posted Under
Be kategorijos