Kad girtam – ne vieta už automobilio vairo, žino visi, tik, deja, ne visi šio priesako laikosi. Tačiau, pasirodo, dar ne visi žino, kad girtam Kelių eismo taisyklės draudžia sėsti ir ant dviračio, ir ant arklio ir net jį vadelioti. Ir jei neblaivūs ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmenys policijos pareigūnų sulaikomi, jiems, kaip ir vairuotojams, gresia bauda. Tiems, kuriems nustatomas lengvas girtumo laipsnis, tenka mokėti baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų, o tiems, kuriems nustatomas vidutinis arba sunkus girtumas – baudą nuo penkių šimtų iki septynių šimtų litų. Kad to išvengtumėte, truktelėję viena kitą stikliuką, geriau jau tą dviratį palikite ten, kur vaišinotės arba jį namo parsivartykite varyte.
Nors dar ir žiema ir eismo sąlygos dviratėms transporto priemonėms nėra palankios, tačiau vasario 28-osios vidurdienį Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės patruliai Šiauliuose, Trakų gatvėje, pastebėjo atvingiuriuojantį dviratininką. Kadangi vyrui dviratę transporto priemonę sunkiai sekėsi suvaldyti, pareigūnai jį sustabdė ir pajuto aštrų alkoholio tvaiką. Alkoholio matuoklis nustatė sunkų girtumą – 3,26 promiles. Sužinojęs, kad už tai jam gresia keliašimtinė bauda, nors ir apgirtęs šiaulietis sumojo, kad reikia kaip nors nuo tos baudos išsisukti. Ir sugalvojo vyras pareigūnus įbrukti kyšį. Sėdėdamas policijos tarnybiniame automobilyje jis prie rankinio stabdžio svirties padėjo 100 litų.
Tai buvo antroji šiauliečio klaida tą dieną. Jam ne tik buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už tai, kad vairavo dviratį neblaivus, bet ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo. 47 metų A. T. buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
Keisčiausia šioje istorijoje tai, kad vyras tokias klaidas daro jau ne pirmą kartą ir iš jų nepasimoko. Praėjusių metų rugsėjo pabaigoje jį, girtą važiuojantį dviračiu ir keliantį pavojų eismo saugumui, patruliai jau buvo sulaikę. Tada jam nustatytas vidutinis girtumas ir A. T. sulaukė administracinio nurodymo sumokėti 250 litų baudą, bet, kadangi jis per nurodytą laiką to nepadarė, bauda padidėjo iki 500 litų.
Pasivažinėjimo dviračiu, apsvaigus nuo alkoholio, ir po to bandymo savo kaltę išpirkti kyšiu pasekmes yra patyrę ir daugiau Šiaulių apskrities gyventojų. Praėjusių metų rugsėjo 30-ąją Radviliškyje, Maironio g., policijos pareigūnai sustabdė girtą (2.09 prom.) dviračiu pavojingai manevravusį 53 metų Rimantą Joskaudą. Siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už šį kelių eismo taisyklių pažeidimą jis tarnybiniame automobilyje Radviliškio rajono policijos komisariato patruliams davė 200 litų kyšį. Taigi vyras per dieną padarė irgi dvi klaidas, už kurias teko ir administracinė, ir baudžiamoji atsakomybė. Už tai, kad vairavo dviratį neblaivus jam paskirta 250 litų bauda, o už tai, kad kėsinosi papirkti pareigūną – 650 litų bauda.
Keturiasdešimtmetis Kelmės rajono gyventojas Juozas Makaras pareigūnams neblaivus yra įkliuvęs ne vieną kartą: ir už automobilio vairo, ir važiuojantis dviračiu, ir vadeliojantis arklį. Paskutinis atvejis buvo užfiksuotas 2011 metų balandžio 16 d. Būdamas vidutinio girtumo(1.57 prom.) Juozas Makaras arklio traukiamą vežimą „vairavo“ Kelmėje, Vytauto Didžiojo gatve. Siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už šį pažeidimą, tarnybiniame automobilyje Kelmės rajono policijos komisariato patruliams jis norėjo įsiūlyti 20 litų kyšį. Dėl to jam teko stoti prieš teismą, o už tai, kad girtas vadeliojo arklį, sulaukė 500 litų baudos.
kriminalai.com
šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.