Geriausia apsauga – budrūs kaimynai

Neabejingos Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono bendruomenės nesitaiksto su daromais nusikaltimais. Jų narių operatyvūs pranešimai apie daromus ar padarytus nusikaltimus taupo policijos pareigūnų laiką ir įrodo, kad ne tik Panevėžyje, bet ir Panevėžio rajone vis daugiau žmonių gyvena saugios kaimynystės principu.

Vienas Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Panevėžio apskr. VPK) Panevėžio miesto policijos komisariato pareigūnų rūpesčių – vagystės iš sandėliukų. Jei įtariamųjų su pavogtais daiktais nepavyksta sulaikyti tuoj po nusikaltimo padarymo, vagystėms iš sandėliukų tirti sugaištama daug laiko.

Ar būtų išaiškinta vagystė iš sandėliuko Panevėžyje, Respublikos gatvėje, jei ne budri nuomininkui butą išnuomojusi šeimininkė? Atėjusi patikrinti, kaip nuomininkas tvarkosi jos bute, ji pastebėjo daug stiklainių su konservuotais maisto produktais. Nuėjusi pas kaimynę, kuri skundėsi dėl savaitgalį apvogto sandėliuko, atsivedė ją į butą. Kaimynė atpažino savo stiklainius, ir moterys pakvietė policiją. Atvykę pareigūnai sulaikė įtariamąjį – 23-ejų metų buto nuomininką. Nedirbantis vyras į policijos akiratį nebuvo pakliuvęs, anksčiau neteistas.

Panevėžio apskr. VPK Panevėžio rajono policijos komisariato pareigūnai tiria daug vagysčių iš sodų namelių. Stojus žiemai, miestiečiai palieka sodo namelius iki pavasario darbų, ir į juos ima brautis metalų rinkėjai. Pavasarį šeimininkai neberanda metalinių įrankių, tvorų dalių, metalinių indų, krosnių metalinių elementų ir kt.

Tokiu darbu vasario 28 dieną buvo užimti ir jaunuoliai, atvykę į sodų bendriją „Ekranas 2″ Panevėžio rajone. Kol jie į automobilio bagažinę krovė metalinius rakandus, tai pastebėjusi sode gyvenanti moteris paskambino namelio šeimininkui. Sužinojusi, kad pas jį niekas neturėjo atvažiuoti, moteris apie atvykėlius pranešė policijai ir juos sekti paprašė vyrą. Šis paaiškino pareigūnams, kur važiuoja metalą į automobilį sukrovę jaunuoliai. Taip į pareigūnų rankas pakliuvo du Profesinio rengimo centro mokiniai. Atvykę į Panevėžio miesto sodų bendriją „Ąžuolas“, jaunuoliai prie negyvenamo namo iškrovė pavogtus metalo dirbinius. 18-mečiui, anksčiau baustam už vagystę iš parduotuvės, ir į policijos akiratį nepakliuvusiam 17-mečiui surašyti protokolai.

Šie faktai dar kartą įrodo, kad užsienyje labai populiari „Saugi kaimynystė“ Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono bendruomenėse įleido šaknis, telkia vis daugiau neabejingų žmonių ir bendradarbiauja su policija.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos