Pajevonio pradinuką domino pareigūnų korupcijos tema

Pajevonio vaikaiSausio 17 dieną Vilkaviškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėja Asta Rimavičiūtė lankėsi Vilkaviškio rajono Pajevonio pagrindinėje mokykloje, kurioje skaitė paskaitą „Nepilnamečių nusikalstamumo prevencija“ 1-10 klasių moksleiviams. Paskatoje dalyvavo 119 moksleivių. Jos metu, buvo aptariama apie nepilnamečių dažniausiai daromus teisės pažeidimus, nusikalstamas veikas, kokia ir kam už tai gresia teisinė atsakomybė bei kokios jos pasekmės. Taip pat buvo demonstruojamos skaidrės apie aptariamas temas. Buvo aiškinama kas yra administracinė ir baudžiamoji atsakomybė, kokiais atvejais kyla administracinė, o kokiais baudžiamoji atsakomybė.

Taip pat buvo kalbama apie rūkymo bei alkoholio žalą.

Mokiniai paskaitos metu buvo aktyvūs, diskutavo, uždavinėjo klausimus. Aktualiausi klausimai buvo, kokia gresia piniginė bauda, kuomet nepilnametis sulaikomas neblaivus, kas gali mokyti asmenį, neturintį vairuotojo pažymėjimo vairuoti automobilį ir kokie tam keliami reikalavimai. Taip pat, kokie keliami reikalavimai norintiems studijuoti Policijos mokykloje. Buvo žiūrimi  filmai apie vaikus darančius įvarius teisės pažeidimus. Po to vaikai diskutavo apie filmą, stengėsi įvardinti pastebėtus pažeidimus.

Paskaitos pabaigoje labiausiai nustebino pradinuko užduodamas klausimas, ar skaičiusioji paskaitą pareigūnė, bei kiti jos kolegos, ima kyšį. Tad paskaita buvo pratęsiama korupcijos tema. Moksleiviams buvo paaiškinta, kad kyšio paėmimas yra korupcija, kuri yra draudžiama ir korumpuoti pareigūnai policijos sistemoje nedirba.

kriminalai.com

šaltinis: Vilkaviškio r. PK info.