Pabradėje esantis Užsieniečių registracijos centras mini 15-ąsias įkūrimo metines

Savo veiklos 15-ąsias metines mini Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) pavaldus Užsieniečių registracijos centras (URC) Pabradėje.

1997 m. sausį įsteigtas Užsieniečių registracijos centras (URC) įsikūrė tuometinio Pasienio policijos departamento Greitojo reagavimo bataliono dislokacijos vietoje. Nuo 2000 m. sausio 1 – osios Užsieniečių registracijos centras iš Policijos departamento pavaldumo perduotas tuometinei pasienio policijai (šiuo metu – VSAT).

Užsieniečių registracijos centras Pabradėje – vienintelis Lietuvoje centras, kuriame teismo sprendimu laikinai apgyvendinami neteisėtai esantys ir neteisėtai atvykę į Lietuvą užsieniečiai. Migracijos departamento sprendimu URC taip pat apgyvendinami užsienio šalių piliečiai, prašantys suteikti laikiną teritorinį prieglobstį Lietuvoje.URC organizuoja ir užsieniečių, gavusių laikiną teritorinį prieglobstį Lietuvoje, perdavimą Pabėgėlių priėmimo centrui Rukloje. Tarp URC uždavinių taip pat yra savanoriško užsieniečių grįžimo į kilmės šalis organizavimas bei užsieniečių išsiuntimas iš Lietuvos.

Šiuo metu URC gyvena 173 asmenys, tarp kurių daugiausiai yra Gruzijos bei Rusijos piliečių. Per penkiolika veiklos metų, nuo 1997-ųjų 1 d. iki 2012-ųjų sausio 1 d., Užsieniečių registracijos centre iš viso laikinai buvo apgyvendinti 6 tūkstančiai 889 užsieniečiai. Tarp jų daugiausiai buvo atvykėlių iš Rusijos (1659), Afganistano (674), Gruzijos (666), Pakistano (481), Indijos (432), Baltarusijos (407), Bangladešo (353) ir Šri Lankos (322). Nuo pat URC įkūrimo iki 2012 m. pradžios jame gyveno 72 valstybių piliečiai, o centre dirbantys pareigūnai per visą šio padalinio veiklos istoriją parengė dokumentus bei organizavo 3 tūkstančių 826 asmenų išsiuntimą į 68 pasaulio šalis.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos