Pabėgėlių priėmimo centre namus bei globą ras ir žmonės su negalia

neigalus invalidasPraplečiant veiklą, balandžio 1 d. Pabėgėlių priėmimo centras Rukloje, teikiantis valstybės paramą nelydimų nepilnamečių užsieniečių ir prieglobstį gavusių užsieniečių integracijai į mūsų šalies visuomenę, duris atvers suaugusiems negalią turintiems Lietuvos piliečiams – čia planuojama apgyvendinti iki 40 žmonių su negalia, kurie atvyks iš kitų Lietuvos socialinės globos įstaigų.

2009 m. sumažėjus pabėgėlių srautui į Lietuvą, pradėjo ženkliai mažėti ir prieglobstį gavusių užsieniečių, gyvenančių Pabėgėlių priėmimo centre. Tad pernai buvo priimtas sprendimas praplėsti centro veiklą – teikti ilgalaikę ir trumpalaikę socialinę globą suaugusiems negalią turintiems asmenims. Visus prieglobstį gavusius užsieniečius ir nelydimus nepilnamečius perkėlus į vieną gyvenamąjį korpusą, antrasis korpusas buvo pritaikytas naujajai veiklai.

„Pabėgėlių priėmimo centro veiklos išplėtimas yra puikus pavyzdys, kaip įstaigos, prisitaikydamos prie pokyčių, gali panaudoti turimus žmogiškuosius išteklius, infrastruktūrą bei patirtį ir toliau sėkmingai vykdyti veiklą. Veiklos išplėtimas leido centrui ne vien išvengti darbuotojų skaičiaus mažinimo įstaigoje, bet ir sukurti naujų darbo vietų. Centro specialistai yra pasirengę naujai veiklai ir sieks, kad visi įstaigos gyventojai rastų bendrą kalbą ir padėtų vieni kitiems, integruojantis į darbo rinką ir visuomenę“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Pritaikant patalpas neįgaliųjų globai, buvo įrengti vienviečiai ir dviviečiai gyvenamieji kambariai, suremontuotos valgyklos ir rūsio patalpos, dalis sanitarinių mazgų pritaikyta judėjimo negalią turintiems asmenims, sumontuotas pandusas į pastatą, pertvarkyti lauko įrengimai.

Centro specialistai lankė socialinės globos įstaigas ir sėmėsi darbo patirties iš savo kolegų. Šiuo metu yra užmegzti glaudūs ryšiai su socialinę globą negalią turintiems žmonėms teikiančiomis įstaigomis.

Pabėgėlių priėmimo centro prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paskirtis – apgyvendinti užsieniečius, kuriems suteiktas prieglobstis Lietuvos Respublikoje, ir nelydimus nepilnamečius užsieniečius, įgyvendinti prieglobstį gavusių užsieniečių socialinę integraciją bei užtikrinti ilgalaikę (trumpalaikę) socialinę globą suaugusiems neįgaliems asmenims. Pabėgėlių priėmimo centras veikia nuo 1996 m., jo steigėja yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

kriminalai.com

šaltinis: SADM info.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *