Nyderlandų pilietis nelegaliai gabeno 8 prieglobsčio lietuvoje pasiprašiusius afganistaniečius

0919 kalvarija 8 afganai Nyderlandų pilietis nelegaliai gabeno 8 prieglobsčio Lietuvoje pasiprašiusius afganistaniečius

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė rusų tautybės Nyderlandų pilietį, mikroautobusu gabenusį 8 Afganistano piliečius. Jie buvo pasiprašę prieglobsčio Lietuvoje, tačiau nelaukdami sprendimų dėl jo suteikimo neteisėtai spruko iš šalies.

Sekmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Marijampolė – Suvalkai, patikrinti sustabdė į Lenkiją beišvažiuojantį automobilį „Mercedes Benz Vito“ su Nyderlandų numeriais. Jį vairavo 26-erių rusų tautybės Nyderlandų pilietis.

Kartu važiavo 8 Afganistano piliečiai – 3 moterys, 3 vyrai ir 2 vaikai. Paaiškėjo, kad šie afganistaniečiai Lietuvoje yra pasiprašę prieglobsčio. Vieni jų buvo sulaikyti liepos 1 d., kiti – liepos 28 d., kai neteisėtai perėjo sieną su Baltarusija ir įkliuvo Ignalinos rinktinės pasieniečiams. Kai po sulaikymo jie pateikė prieglobsčio prašymus, afganistaniečiai buvo apgyvendinti VSAT Užsieniečių registracijos centre Pabradėje ir turėjo sulaukti sprendimų.0919 kalvarija 8 afganai

Prieglobsčio prašytojai turi teisę parai išeiti iš URC ir judėti Lietuvos teritorijoje. Panašu, kad afganistaniečiams Lietuva tebuvo tarpinė stotelė pakeliui į Vakarų Europą, nes nesulaukę savo prašymų išnagrinėjimo jie neteisėtai bandė sprukti iš šalies.

Dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną Nyderlandų piliečiui pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Vairuotoją pasieniečiai uždarė į areštinę.

Pirmadienį priešpiet Kalvarijos užkardoje tebevyko afganistaniečių apklausa. Vairuotojas uždarytas į areštinę.

kriminalai.com
šaltinis: VSAT informacija
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *