Nuteisti Kėdainiuose psichotropines medžiagas platinę sutuoktiniai

Nuteisti Kėdainiuose psichotropines medžiagas platinę sutuoktiniai

nuteisti_sutuoktiniai

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmuose išnagrinėta baudžiamoji byla ir kaltais dėl psichotropinių medžiagų disponavimo pripažinti penki kėdainiškiai. Nustatyta, kad sutuoktinių pora psichotropines medžiagas disponavo su tikslu jas platinti, o kiti trys asmenys – be tikslo parduoti.

Gavus duomenų, kad Kėdainių mieste esančiame bute platinamos psichotropinės medžiagos, dar 2016 metų pabaigoje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo metu nustatyta, kad anksčiau jau teisti – 51 metų E. L. ir jos sutuoktinis – 48 metų V. L., užsiima nelegalia veika. Tyrimo metu pas moterį psichotropinės medžiagos rastos du kartus – vieną kartą 0,040 gramų, o praėjus pusmečiui po nusikalstamos veikos – 7,700 gramų. Taip pat nustatyta, kad metamfetamino ji pardavė asmenims, kurie už jį sumokėjo 14 eurų.

V. L. nuteistas dėl trijų nusikalstamų veikų. Nustatyta, kad vyras Kauno miesto turguje iš nenustatytų asmenų įgijo psichotropines medžiagas ir jas perdavė žmonai, kuri jas platino. Taip pat amfetamino rasta ir jo rankinėje, kuris, kaip nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, buvo skirtas jam pačiam vartoti. Vyras įkliuvo ir dėl kitos nusikalstamos veikos – be leidimo namuose laikomų šaudmenų ginklams, kuriuos, jo teigimu, rado prie konteinerio.

Trys asmenys, du iš jų nepilnamečiai, kurie buvo teisiami dėl disponavimo psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, sulaikyti sustabdžius patikrinti vieno iš kėdainiškių automobilį. Tikrinant automobilį rasta psichotropinių medžiagų, kurias, kaip nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, asmenys už 14 eurų įsigijo iš E. L.

Teismas, įvertinęs įrodymus ir kitus surinktus duomenis, sutuoktiniams skyrė laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose. Subendrinus visas už nusikalstamas veikas skirtas bausmes, moteriai skirti penki, o jos vyrui – ketveri laisvės atėmimo metai. Vienam iš trijų asmenų, disponavusių narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti skirta beveik 700 eurų bauda. Kiti du nepilnamečiai asmenys atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ir jiems paskirta auklėjamojo poveikio priemonė.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Kauno apylinkės prokuratūros Penktojo skyriaus prokurorė Inga Balkūnė. Tyrimą atliko Kėdainių rajono policijos Veiklos skyriaus pareigūnai.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

kriminalai.com
šaltinis: Lietuvos Respublikos prokuratūros info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *