Nuteistas tarptautinės narkotikų grupės organizatorius

kalejimasNuteistas tarptautinės narkotikų grupės organizatorius. Šiandien Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu Olandijos pilietis S. L. M. S. pripažintas kaltu. Jis organizavęs didelio masto narkotinių medžiagų kokaino kontrabandą ir nuteistas 12 metų šešių mėnesių laisvės atėmimu.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikiusi Panevėžio apygardos vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė kaltinamajam už labai sunkaus nusikaltimo organizavimą prašė paskirti 13 metų laisvės atėmimo bausmę.

Trys šios organizuotos grupės nariai, pasikėsinę kontrabanda gabenti labai didelį kiekį kokaino. Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu prieš keturis mėnesius jau nuteisti 12 ir 11 metų laisvės atėmimo bausmėmis. Vėliau sulaikyto grupės organizatoriaus ikiteisminis tyrimas vyko atskirai.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro perduotos nagrinėti teismui bylos duomenimis, šis kaltinamasis buvo sumanęs turistinio autobuso detalėse paslėptą kokainą kontrabanda iš Kiurasao salos išsiųsti į Klaipėdos jūros uostą.

Apie ketinamą įvykdyti stambaus masto nusikaltimą Generalinei prokuratūrai pranešusi Hamburgo prokuratūra paprašė kolegų perimti turistinio autobuso su kokaino kontrabanda kontrolę. Prieš tai autobuse paslėptą skystį, prisodrintą narkotinės medžiagos kokaino, Hamburgo muitinės tarnyba buvo pakeitusi beverčiu tirpalu.

2011 metų rugpjūčio pabaigoje Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai Utenos rajone sulaikė asmenis, susijusius su šia kokaino kontrabanda. Iš užsienio atvykę bendrininkai buvo gavę užduotį išgryninti kokaino miltelius iš daugiau kaip 26 kg šios narkotinės medžiagos prisodrinto 50 kg skysčio.

Baudžiamajame kodekse už labai didelio kiekio narkotinės medžiagos gabenimą numatyta laisvės atėmimo bausmė iki 15 metų, už kontrabandą – iki 10 metų.

kriminalai.com                           

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *