Nustatyti nelegalios prekybos vaistais atvejai

vaistaiVilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato viešosios policijos skyriaus Prevencijos  poskyrio  pareigūnai Žirmūnuose esančioje degalinėje sulaikė 1959 m. gimusį J. S., Valentino dienos išvakarėse nelegaliai pardavinėjusį potenciją skatinančių vaistų „Viagra“ pakaitalus.

Verkių seniūnijos teritorijoje gyvenantis ir vienoje iš automobilių saugojimo aikštelių apsaugos darbuotoju dirbantis vyriškis, neturėdamas licencijos verstis farmacine veikla, pirkėjais apsimetusiems policijos pareigūnams bandė parduoti 10 tablečių šio receptinio vaistinio preparato, siūlydamas jį įsigyti po 15 Lt už tabletę.  Kaip nurodė administracinėn  atsakomybėn pagal LR ATPK 44 (1) straipsnį traukiamas asmuo, šiuos vaistus jis įsigijo Jungtinėje Karalystėje. Lietuvoje šio vaisto kaina yra apie 50-60 Lt.

Tęsiant neviešą patikrinimą, Kalvarijų turgavietėje sulaikyta R. L., gim. 1963 m., kuri vertėsi farmacine veikla neturėdama licencijos – prekiavo Rusijos Federacijoje pagamintais vaistais „Aspirin“,  „Citramon“, „Tetraciklin“. Paimtos 252 tabletės šių vaistinių preparatų.

Vertimasis su vaistais (vaistiniais preparatais) susijusia veikla, kuriai reikalinga licencija, be licencijos ar kitokiu neteisėtu būdu, jeigu tai nesukėlė sunkių pasekmių ar nebuvo daroma stambiu mastu, – užtraukia baudą fiziniams asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų su vaistų (vaistinių preparatų) konfiskavimu ar be konfiskavimo, baudą juridinių asmenų vadovams – nuo trijų tūkstančių iki šešių tūkstančių litų su vaistų (vaistinių preparatų) konfiskavimu ar be konfiskavimo.

Policijos pareigūnai įspėja, kad vartodami iš nežinomo gamintojo įgytus vaistų pakaitalus ar kitus Lietuvoje nesertifikuotus ir galbūt falsifikuotus vaistinius preparatus, žmonės rizikuoja sveikata. Pasak farmacijos specialistų, preparatai gali būti ne tik neveiksmingi, bet ir pakenkti sveikatai.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *