Nustačius genetiškai modifikuotų organizmų, bus perženklinta beveik 13 tonų turkiškų saldumynų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl neteisingo ženklinimo neleista realizuoti Lietuvos rinkoje beveik 13 tonų įvairių turkiškų saldumynų.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami importuojamų maisto produktų kontrolę, paėmė ištyrimui šokoladinio kremo „Nutcity“ mėginius dėl genetiškai modifikuotų organizmų nustatymo. Šokoladinio kremo „Nutcity“ sudėtyje nustatyta daugiau kaip 5 % genetiškai modifikuotų sojų produktų, nors apie tai nebuvo nurodyta nei ženklinimo etiketėse, nei lydinčiuose dokumentuose.

Įmonei importuotojai – UAB „Profisa“ (Savanorių pr. 197 A, Vilnius) neleista tiekti į rinką visos siuntos saldumynų – šokoladinių saldainių, šokoladinio kremo, vaflių, sausainių. Įmonei nurodyta saldumynus perženklinti, etiketėse nurodant, kad jų sudėtyje yra genetiškai modifikuotų sojų produktų.

„UAB „Profisa“ nuo šiol bus kontroliuojama griežčiau. Šios įmonės importuojamų maisto siuntų mėginiai bus imami tris kartus iš eilės, kol tyrimų rezultatai atitiks visus teisės aktų reikalavimus“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

2011 m. vykdant importuojamų maisto produktų (sojų, kukurūzų, ryžių, rapsų, maisto papildų, duonos, makaronų, konditerijos gaminių, šokolado produktų) valstybinę kontrolę, buvo atrinkta 119 mėginių genetinei modifikacijai nustatyti. 3 mėginiuose buvo nustatyti genetiškai modifikuoti sojų produktai, kurie nebuvo nurodyti ženklinimo etiketėse, todėl 2011 m. buvo grąžinta perženklinti 26 tonos maisto produktų.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos