Nuo lytiškai plintančių infekcijų ir nepageidaujamo nėštumo saugo tik susilaikymas ir pastovus prezervatyvų naudojimas

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai ragina atkreipti dėmesį į lytiškai plintančias infekcijas ir pasirūpinti, kad lytiniai santykiai būtų saugūs ne tik šv.Valentino dieną.

Lytiškai plintančias infekcijas vis dar gaubia daugybė mitų, apie kuriuos vengiama kalbėti garsiai. Manoma, kad nuo lytiškai plintančių ligų apsaugo geriamieji kontraceptikai ar paprasčiausias apsiplovimas po lytinių santykių. Kitas mitas – LPI plinta tik per vaginalinius lytinius santykius, o jei užsikrečiama LPI, būtinai atsiranda simptomų.

Nors prezervatyvai – plačiausiai naudojama barjerinė kontracepcijos priemonė, apsauganti nuo nepageidaujamo nėštumo ir mažinanti lytiškai plintančių infekcijų (LPI) riziką, vis dar kyla abejonių dėl jų pagrindinių funkcijų.

Tačiau epidemiologiniai tyrimai rodo, kad prezervatyvai yra efektyviausia priemonė LPI (gonokokinės, chlamidijų, Herpes simplex (II tipo) ir žmogaus papilomos viruso sukeltų infekcijų) perdavimo rizikai mažinti.

Nustatyta, kad prezervatyvų efektyvumas reikšmingai didėja naudojant juos pastoviai bei praktikuojant monogaminius lytinius santykius.Geriau nei prezervatyvai nuo lytiškai plintančių infekcijų apsaugo tik susilaikymas nuo lytinių santykių.

kriminalai.com

šaltinis: ULAC info.

Posted Under
Be kategorijos