Numatoma sugriežtinti bausmių atlikimo tvarką

kalejimas Seimas po svarstymo pritarė Bausmių vykdymo kodekso pataisoms (projektas Nr. XIP-1446(2), numatančioms sugriežtinti bausmių atlikimo tvarką asmenims, nuteistiems už nusikaltimus nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvei ir (ar) neliečiamumui. Už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 50 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 5 parlamentarai. Tam, kad pataisa būtų priimta, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Svarstomu projektu siūloma nustatyti, kad lygtinai iš pataisos įstaigų taip pat nebūtų paleidžiami asmenys, nuteisti už nusikaltimus nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvei ir (ar) neliečiamumui (t. y. už nepilnamečio asmens išžaginimą, seksualinį prievartavimą, privertimą lytiškai santykiauti, lytinės aistros tenkinimą su nepilnamečiu, nepilnamečio asmens tvirkinimą).

Pagal šiuo metu galiojančio Bausmių vykdymo kodekso 158 straipsnį, lygtinai iš pataisos įstaigų nepaleidžiami: asmenys, nuteisti už nusikaltimus Lietuvos valstybės nepriklausomybei, teritorijos vientisumui ir konstitucinei santvarkai; asmenys, kuriems mirties bausmė malonės arba amnestijos tvarka pakeista laisvės atėmimu iki gyvos galvos, taip pat laisvės atėmimu iki gyvos galvos nuteisti asmenys; asmenys, kurie neatlikę visos teismo paskirtos laisvės atėmimo bausmės buvo anksčiau lygtinai atleisti nuo šios bausmės prieš terminą ir neatliktos bausmės dalies metu vėl padarė tyčinį nusikaltimą; asmenys, nuteisti už tyčinius nusikaltimus, padarytus areštinėse, pataisos įstaigose ir kardomojo kalinimo vietose; asmenys, laikomi kalėjime ar pataisos namuose drausmės grupės sąlygomis.

kriminalai.com

šaltinis: LRS info.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *