Nidos kelio poste sulaikyta cigarečių kontrabanda, Panemunės kelio poste – gintaro žaliavos

Kontrabandines cigaretes Klaipeda2Nidos kelio poste sulaikyta cigarečių kontrabanda, Panemunės kelio poste – gintaro žaliavos

Per savaitę dviejuose pasienio su Rusijos Federacija kontrolės punktuose sulaikytos dvi daugiau nei 5 000 eurų vertinamos kontrabandinių prekių siuntos. Nidos kelio poste sulaikyta kontrabandinė cigarečių siunta, Panemunės kelio poste – gintaro žaliavos.

Ketvirtadienį, vasario 25 d., Nidos kelio poste muitinės pareigūnai, patikrinę iš Rusijos Federacijos atvykusį lengvąjį automobilį, jame aptiko paslėptus 1 947 pakelius cigarečių „Prince“, paženklintus rusiško pavyzdžio banderolėmis. Sulaikytų tabako gaminių vertė – daugiau nei 5 000 eurų.

Iš Rusijos Federacijos į Nidos kelio postą lengvasis automobilis „Renault Laguna“, vairuojamas 49 metų Rusijos piliečio A. N., atvyko apie 7.30 val.

Nors vairuotojas muitinės pareigūnams žodžiu deklaravo gabenantis tik kurą bake, vis tik tikrinimo metu išaiškėjo kita tiesa – automobilio dugne, slenksčiuose specialiai įrengtose slėptuvėse neteisėtai buvo gabenamas nemažas kiekis tabako gaminių su rusiškomis banderolėmis.

Surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

Transporto priemonė ir neteisėtai gabenti rūkalai sulaikyti, vairuotojui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

Praėjusios savaitės pabaigoje Panemunės kelio poste buvo sulaikyta daugiau nei 29 kilogramai neteisėtai gabentos gintaro žaliavos.

Muitinės pareigūnai, pasirinkę patikrinti Rusijos piliečio A. P. vairuojamą krovininį automobilį „Scania“, nesuklydo – patikrinę transporto priemonę mobiliąja rentgeno kontrolės sistema bei atlikę detalų automobilio patikrinimą, įvairiose vietose rado 48 plastikinius maišelius su neapdorota gintaro žaliava. Gintaro kontrabanda slėpta krovininio automobilio konstrukcijose, kabinos apdailoje bei po priekiniu prietaisų skydeliu.

Transporto priemonė ir daugiau nei 5 000 eurų įvertinta gintaro žaliava yra sulaikyti, vairuotojui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

Į Lietuvą gintaras paprastai vežamas neapdorotas iš Rusijos Kaliningrado srities, Jantarno miestelio, esančio vakarinėje Kaliningrado srities dalyje, kur yra didžiausia gintaro kasykla. Čia slūgso didžiausi iki šiol atrasti gintaro telkiniai ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Rusijoje gintaras prilygintas strateginei žaliavai ir atsakomybė už jo neteisėtą gabenimą kur kas griežtesnė nei Lietuvoje, tačiau tai negąsdina kriminalinio gintaro kasybos bei gabenimo verslo – kasmet pareigūnai sulaiko nemažus kiekius kontrabanda gabenamo gintaro.

kriminalai.com
šaltinis: Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *