Nesuteikime užpuolikui progos įvykdyti greitą vagystę

policija3Nesuteikime užpuolikui progos įvykdyti greitą vagystę

Esant šiltiems orams vis daugiau žmonių išnaudoja progą pasimėgauti grynu oru ir dažniau renkasi keliones pėsčiomis, kuo pasinaudoja ir vagys. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai jau užfiksavo keletą grandinėlių vagysčių ir plėšimų atvejų. Rugpjūčio 3 d. apie 12.15 val. Kaune, Dainavos parke, nuo moters (gim. 1939 m.) kaklo nepažįstamas asmuo nuplėšė 200 eurų vertės auksinę grandinėlę su pakabuku ir iškart pabėgo. Taip pat užfiksuota, kad liepos 28 d. apie 13.30 val. Kaune, Partizanų g., nepažįstamas jaunuolis nutraukė nuo moters (gim. 1950 m.) kaklo auksinę grandinėlę su pakabuku ir pasišalino. Moteris patyrė 80 eurų žalą.

Pastebima, kad vagysčių aukomis dažniausiai tampa vyresnio amžiaus moterys, kurios vagystės metu neturi daug jėgų pasipriešinti. Pribėgęs užpuolikas, ypač vasarą, pakankamai lengvai nuplėšia nuo kaklo grandinėlę, kadangi jos nepaslepia šaltuoju metų laiku nešiojamas šalikas ar kiti rūbai.

Pareigūnai rekomenduoja pasivaikščiojimams rinktis nenuošalias, žmonių gausiai lankomas vietas. Jei tenka eiti tamsiu paros metu, tuomet geriausia rintis gerai pažįstamas bei gerai apšviestas vietas. Taip pat stenkitės kaklo papuošalą pridengti rūbais. Tokiu būdu apsunkinsite užpuoliko, norinčio greitai ir nesunkiai čiupti grandinėlę, darbą.

Jei vis dėlto vagystė įvyko, nedelsdami praneškite apie įvykį policijai bendruoju pagalbos telefonu 112. Taip pat pasistenkite įsidėmėti kuo daugiau detalių, kaip atrodė vagis. Kuo tiksliau ir skubiau pranešite apie įvykį, tuo greičiau jus apvogęs asmuo bus surastas ir sulaikytas.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno apskr. VPK informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį