Nerimi plukdytos cigaretės ir jų laukę kontrabandininkai gaudyti ir žemėje, ir iš oro

kontrabandininkaiPasienyje su Baltarusija surengtose didelėse kontrabandininkų gaudynėse buvo sėkmingai panaudotas ir pasieniečių sraigtasparnis. Į VSAT pareigūnų rankas pateko 3 kontrabandininkų automobiliai, 3 rūkalams Nerimi plukdyti skirti plaustai, navigacinės įrangos prietaisai ir beveik 25 tūkst. pakelių cigarečių. Pasieniečiai sulaikė ir 7 su šia kontrabanda siejamus vilniečius.

Antradienį VSAT Vilniaus rinktinės operatyvininkai bei Specialiosios paskirties būrio pareigūnai ties Vilniaus rajono Punžionių kaimu stebėjo įtartinų asmenų grupę. Į Joninių mišką trimis automobiliais atvažiavę vyrai gumine valtimi iš Neries, kurios viduriu eina siena su Baltarusija, į krantą traukė cigarečių dėžes.

Buvo neabejojama, kad nelegalių rūkalų krovinys į Lietuvą atplaukė pasroviui paleistas iš kaimyninės šalies kranto.

Prasidėjus sulaikymo operacijai, du asmenys mikroautobusu „Volkswagen Transporter“ mėgino sprukti vietiniu keliu Nemenčinės link, likusieji bandė pasislėpti miškingoje vietovėje.

Dalį plaustu atplukdyto kontrabandinių rūkalų krovinio pakrantėje buvę vyrai spėjo nustumti atgal į upę.

Mikroautobusą ir juo važiavusius du sostinės gyventojus, 29 ir 38 metų vyrus, VSAT pareigūnai sulaikė ties Pundžionių kaimu. Mašinoje pasieniečiai aptiko nešiojamąjį kompiuterį, mobiliojo interneto pakuotę, kelis telefonus.

Neries pakrantėje pasieniečiai rado likimo valiai paliktus automobilius „Audi 100“ ir „Ford Transit“. Pastarajame buvo navigacinė įranga bei plastikinė 200 litrų statinė, kurioje – 1800 pakelių cigarečių „Fest“ bei „Minsk Capital“.

Tuo pat metu pasprukusių asmenų ir kontrabandos paieškai pasitelktos kelios papildomos pasieniečių grupės, VSAT kinologas su šunimi, į orą pakeltas VSAT Aviacijos rinktinės sraigtasparnis.

Netrukus tarnybinis pasieniečių keturkojis miške, už maždaug 300 metrų nuo automobilių radimo vietos, aptiko pasislėpusius du asmenis. Nustatyta, kad abu jie yra Vilniaus gyventojai – 33 ir 35 metų.

Savo darbą puikiai atliko ir pasieniečių orlaivio ekipažas. Aviacijos rinktinės pilotai ties Vilniaus rajono Brižių kaimu, už maždaug kilometro žemyn upe nuo pirmojo sulaikymo vietos, aptiko į krantą ištrauktas 20 dėžių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Čia atvykę pasieniečiai rado ir navigacinės įrangos komplektą. Jis, neabejojama, buvo naudojamas sekant upe plukdomo krovinio judėjimo kryptį.

Tęsdami paiešką ties Vilniaus rajono Liucionių kaimu VSAT pareigūnai iš sraigtasparnio pastebėjo Nerimi plaukiantį plaustą su dėžėmis. Jį iš vandens ištraukė pasieniečių į pagalbą pasitelkti ir valtimi priplaukę Vilniaus apskrities priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos pareigūnai.

Paaiškėjo, kad plaustu buvo plukdomos 24 dėžės cigarečių „Fest“. Krovinys taip pat buvo „paženklintas“ palydovinės navigacijos įrenginiu.

Netrukus žvalgybą iš oro tęsę Aviacijos rinktinės pilotai pastebėjo keliu Buivydžiai – Nemenčinė einančius tris įtartinus asmenis. Šie dar mėgino stabdyti vieną pakeleivingą automobilį. Gavę informacijos iš sraigtasparnio įgulos netrukus juos sučiupo atskubėję VSAT pareigūnai. Sulaikoma trijulė nesipriešino. Paaiškėjo, kad tai taip pat yra Vilniaus gyventojai – du 35 metų bei keturiasdešimtmetis.

Visos šios didelės operacijos metu iš viso buvo sulaikyti 3 automobiliai, 7 vilniečiai, 3 plaustai, įvairios navigacinės įrangos bei 23 tūkst. 793 pakeliai cigarečių.

Visi sostinės gyventojai uždaryti į areštinę. Transporto priemonės bei kontrabandiniai rūkalai saugomi Vilniaus rinktinėje. Šio VSAT padalinio pareigūnai dėl kontrabandos pradėjo ikiteisminį tyrimą.