Nepilnametei kontrabandines cigaretes pardavusiam vyrui – beveik 6000 eurų bauda

kontrabandaNepilnametei kontrabandines cigaretes pardavusiam vyrui – beveik 6000 eurų bauda

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai nuolat vykdo įvairias prevencines priemones, kurių metu siekiama užkirsti kelią nelegalia veikla užsiimantiems pažeidėjams. Kontrabandos užkardymas – vienas iš svarbiausių, pareigūnų įgyvendinamų tikslų.

Praėjusiųjų metų balandžio 30 d., Luokės g., Telšiuose, neturėdamas teisėtą disponavimą patvirtinančių dokumentų, pilietis (gimęs 1949 m.), namuose laikė 25 Baltarusijos Respublikos banderolėmis ženklintus cigarečių pakelius, kurių vertė 62,83 eurų bei 5 litrus naminės degtinės. Šiais veiksmais vyras padarė Lietuvos Respublikos ATPK 1632 str. 5 d. ir 177 str. 1 d. numatytus administracinės teisės pažeidimus. Kaip teigė pažeidėjas, naminę degtinę ir cigaretes, naudojamas savo reikmėms, pirko iš menkai pažįstamo asmens. Teismo sprendimu, už pažeidimą piliečiui buvo paskirti viešieji darbai.

Dėl disponavimo kontrabandiniais rūkalais ir namine degtine policijos pareigūnų akiratyje buvęs vyras, išvadų, jog verstis nelegalia veikla yra neteisėta, nepadarė ir šių metų balandį vėl nusižengė įstatymams. Asmuo, pro savo namų langą, įdėjęs į virve pririštą kibirėlį, už 1,70 euro nepilnametei pardavė akcizais apmokestinamą prekę – pakelį cigarečių ,,NL“. Šiais savo veiksmais vyras padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 1632 str., 6 d. Nors pažeidėjas teigė, kad cigaretėmis neprekiauja, pažeidimas pagal byloje esančias aplinkybes buvo akivaizdus, todėl teismui nekilo abejonių dėl asmens kaltės.

Kadangi vyras už tokio pat pobūdžio pažeidimą jau buvo baustas administracine nuobauda, Teismo nutarimu, už pakartotinus neteisėtus veiksmus, pažeidėjui paskirta 5800 eurų administracinė bauda.

Policijos pareigūnai įspėja, kad teisinė atsakomybė numatyta tiek už akcizais apmokestinamų prekių pardavimą, tiek ir už įsigijimą. Tad tiek pirkėjų, tiek pardavėjų neteisėti veiksmai yra netoleruojami. Nors pareigūnai imasi visų įmanomų priemonių šešėlinei rinkai mažinti, gyventojų, turinčių informacijos apie neteisėtą cigarečių prekybą ar naminės degtinės gamybą, taip pat prašoma pranešti policijos pareigūnams anoniminiu pasitikėjimo tel. (8 444) 60345 arba Bendrojo pagalbos centro tel. 112.

kriminalai.com

šaltinis: Telšių apskr. VPK informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *