Nemunu iš Baltarusijos plukdytas cigarečių krovinys įstrigo lede

cigarečių krovinysNemune pasieniečiai aptiko kontrabandinių cigarečių krovinį su navigaciniu įrenginiu. Rūkalai, neabejojama, buvo paleisti plaukti iš Baltarusijos, tačiau kontrabandininkų užmačioms sukliudė ne tik pasieniečiai, bet ir šaltis.

Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus pareigūnai Lazdijų rajono Varviškės kaimo ribose, Nemune, aptiko ant pakrantės ledo užstrigusį didelį ryšulį. Netoli šios vietos Kapčiamiesčio seniūnijoje Nemunas įteka iš Baltarusijos. Toliau jis bėga skirdamas dvi valstybes, o jo viduriu eina siena.

14 dėžių cigarečių ,,Fest“, iš viso 7 tūkst. pakelių, buvo supakuotos į vieną krovinį ir suvyniotos į brezentą. Visi rūkalai yra su baltarusiškomis banderolėmis.

Nemunas dar nėra visiškai sukaustytas ledo, juo plaukia didelės lytys. Šis rūkalų krovinys per sieną atplaukė į Lietuvos pusę, bet įstrigo ant pakrantės ledo. Ant cigarečių pasieniečiai aptiko pritvirtintą navigacinį įrenginį.

Nerimi ir Nemunu, kuriais eina siena su Baltarusija, iš šios šalies cigaretes plukdantys kontrabandininkai navigacinius įrenginius pritvirtina norėdami žinoti, kur srovė neša cigaretes.

VSAT Lazdijų rinktinėje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas. Cigaretės saugomos Lazdijų rinktinėje.

Per savaitę tai jau antras atvejis, kai šioje Nemuno vietoje VSAT pareigūnai aptinka tokius krovinius. Praėjusį ketvirtadienį Kapčiamiesčio užkardos patruliai upėje pastebėjo tarp ledo užstrigusį plaustą. Jis buvo maždaug už 30 metrų nuo Lietuvos kranto.

Paaiškėjo, kad į brezentinį tentą buvo suvyniotos 9 dėžės cigarečių „Fest“ ir „Credo“, iš viso 4500 pakelių, su baltarusiškomis banderolėmis. Brezentas iš išorės buvo nupurkštas kalkėmis – kontrabandininkai taip maskavo krovinį, kad jo nesimatytų sniege.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.