Nelegalios cigaretės užtraukia atsakomybę tiek parduodančiam, tiek perkančiam

cigaretes akcizas2012 m. sausio 6 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai nustatė, kad J. R. pardavė G. J. 10 pakelių ir 7 vnt. cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis už 40 litų. Be to, J. R. savo namuose laikė 243 pakelius cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

J. R. už akcizais apmokestinamų prekių laikymą, gabenimą, naudojimą ir realizavimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 163 (2) straipsnio 1 dalį (už parduotas cigaretes), numatoma bauda – nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų su šių prekių konfiskavimu, ir pagal 163 (2) straipsnio 3 dalį (už laikomas cigaretes namuose), numatoma bauda – nuo penkių tūkstančių iki dešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu.

J. G. atžvilgiu pradėta teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 163 (2) straipsnio 1 dalį (už akcizais apmokestinamų prekių be banderolių ar kitų specialių ženklų laikymą), numatoma bauda – nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų su šių prekių konfiskavimu.

kriminalai.com

šaltinis: Utenos aps. VPK info.