Nelegalaus darbo užsienyje organizatoriai bus teisiami Panevėžyje

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai perdavė nagrinėti apygardos teismui su dokumentų klastojimu susijusią nusikaltimų nuosavybei, valdymo tvarkai ir finansų sistemai baudžiamąją bylą, kurioje mūsų šalies piliečių kelionių į užsienį nelegaliai ten dirbti organizavimu ir su tuo susijusių kitų nusikalstamų veikų padarymu kaltinami du panevėžiečiai – 33 metų E.K., 32 metų A.N.ir 31 metų šiaulietis J.K.

Prieš dvejus metus organizatoriai nukentėjusiajam pasiūlė vykti į Jungtinę Karalystę ir ten nelegaliai dirbti. Atvykėliui buvo surastas nelegalus darbas vieno miesto automobilių plovykloje. Po kelių mėnesių nukentėjęs asmuo nutarė pabėgti ir grįžti namo.

Pabėgėlį susiradę nelegalų darbą užsienyje organizavę asmenys, panaudodami fizinį smurtą ir psichinę prievartą, už tariamai patirtas išlaidas pareikalavo perduoti du tūkstančius 500 šimtus litų.

„Įvairių asmenų ir firmų organizuojamos mūsų piliečių kelionės į užsienį su tikslu ten gauti darbą arba dirbti nelegaliai neretai tampa apgautų, išnaudojamų arba visai paliktų be pagalbos žmonių likimų dramomis. Tam, kad tokie nusikaltimai būtų ištirti ir bylos pasiektų teismą, prireikia ne vien mūsų pareigūnų, bet ir užsienio kolegų pagalbos. Už šioje byloje suteiktą geranorišką tarptautinę teisinę pagalbą prašėme apdovanoti Jungtinės Karalystės pareigūną Stivą Sadlerį, tą mums padėjo padaryti mūsų valstybės atstovė Eurojuste – kolegė Laima Čekelienė“,- teigia Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Du šios bylos kaltinamieji jau atlieka bausmes už kitą nusikaltimą – pernai liepos 29 d. Panevėžio apygardos teismas, baigęs nagrinėti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų finansų sistemai baudžiamąją bylą, didelio kiekio netikrų eurų platinimu kaltintiems dviem panevėžiečiams paskyrė laisvės atėmimo bausmes: A.N. neteko laisvės septyneriems metams, E.K. – šešeriems metams.

Tas, kas organizavo Lietuvos Respublikos piliečius ar nuolatinius gyventojus keliauti į užsienį prašytis prieglobsčio ar ten nelegaliai dirbti, ar dėl kitų priežasčių nelegaliai pasilikti užsienyje arba apgaulingai žadėdamas legalų statusą užsienyje, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki septynerių metų. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

Tas, kas prievartaudamas turtą panaudojo fizinį smurtą, atėmė asmeniui laisvę, sunaikino ar sugadino jo turtą arba kitokiu būdu padarė jam didelės turtinės žalos, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros  info.

Posted Under
Be kategorijos