Nelaimė komercinėje medžioklėje

Nelaimė komercinėje medžioklėje

Nelaimė įvyko 2016 metų lapkričio 15 dieną, kai Ukmergės rajono girioje surengtoje komercinėje medžioklėje garbaus amžiaus Vokietijos pilietis, šaudamas į šerną, tuo pačiu šūviu pataikė į medžiotojo iš Švedijos pilvą.

Nelaimė įvyko galimai pažeidus saugaus elgesio reikalavimus

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, metu buvo nustatyta, kad nelaimė įvyko Vokietijos piliečiui K. H. B. galimai pažeidus saugaus elgesio medžioklės metu reikalavimus. Juose numatyta, kad šaudamas medžiotojas turi įsitikinti, kad šūvis nepavojingas kitiems asmenims, kad pagrindinėje medžiotojų linijoje stovintis medžiotojas turi teisę šauti ne mažesniu kaip 30 laipsnių kampu nuo jos. Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad nuo 1968 metų medžiojantis Vokietijos pilietis, medžioklės metu iš legaliai turimo ginklo šaudamas į šerną, šovė mažesniu nei 30 laipsnių kampu pagrindinės medžiotojų linijos atžvilgiu, todėl kulka, nušovusi šerną, pataikė ir į už 50-60 metrų nuo jo stovėjusį švedą, padarydama sunkius pilvo ertmės sužalojimus.

Ikiteisminio tyrimo metu konstatuota, kad ir sunkiai medžioklės kolegą sužalojęs medžiotojas, ir nukentėjusysis įvykio metu buvo blaivūs.

Galutinėje įtariamojo apklausoje savo kaltės nepripažino

Apklausiamas Vokietijos pilietis labai gailėjosi dėl nelaimės, užjautė sužalotą medžioklės draugą, tačiau galutinėje įtariamojo apklausoje savo kaltės nepripažino.

Baudžiamojo kodekso 137 str. 3 dalyje numatyta, kad tam, kas sunkiai sutrikdė kito asmens sveikatą dėl neatsargumo, pažeisdamas teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Ši baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui.

kriminalai.com
šaltinis: Lietuvos Respublikos prokuratūros informacija
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *