Naujagimį nužudžiusi motina kalės 10 metų

Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus trijų teisėjų kolegija paskelbė nuosprendį V. F. (duomenys neskelbtini), kuri kaltinama nužudžiusi bejėgiškos būklės naujagimį 2009 m. gegužės 3 dieną, kurį kartu su kito gimusio negyvo kūdikio lavonu kitos dienos ryte išmetė į šiukšlių konteinerį.

Kaltinamoji dėl jai inkriminuoto nusikaltimo padarymo kalta neprisipažino, tačiau teisėjų kolegija konstatavo, kad jos kaltė įrodyta nukentėjusiojo, liudytojų parodymais, teismo medicinos ekspertizės išvada, specialistų paaiškinimais, kitais įrodymais ir priėmė apkaltinamąjį nuosprendį – V. F. skyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę; iš kaltinamosios valstybei priteisė 12714,55 Lt proceso išlaidų, patirtųperduodant ją Lietuvai pagal Europos arešto orderį.

Nuosprendyje nurodoma, kad byloje surinkti įrodymai leidžia teismui daryti išvadą, jog moteris nesiruošė auginti gimsiančių vaikų ir siekė jų atsikratyti. Tokią išvadą patvirtino aplinkybės, jog nuo aplinkinių ji slėpė savo nėštumą, darbovietėje neprašė atostogų, nesiekė socialinių garantijų, dėl nėštumo nesikreipė į gydytojus, nepirko naujagimio kraitelio. Jos veiksmai gimdymo metu taip pat buvo kryptingi – nors gimdė mieste, nekvietė kaimynų, greitosios medicinos pagalbos, o pagimdžiusi, nors teigia patyrusi didelius skausmus, nesikreipė į medicinos įstaigą ir kitą rytą išėjo į darbą. Teismo psichiatrijos-psichologijos ekspertas patvirtino, kad V. F. 2009 m. gegužės 3 d. įvykių metu lėtiniu psichikos sutrikimu nesirgo ir nebuvo laikino psichikos sutrikimo būsenos, dėl psichikos būklės ji galėjo suvokti savo veiksmų esmę ir galėjo juos valdyti. Šiuo metu psichikos sutrikimu ji taip pat neserga. Iš visų šių aplinkybių kolegija daro išvadą, kad V. F. nuosekliai siekė savo tikslo atsikratyti naujagimių, o po to nuslėpti įvykusį gimdymą ir padarytą nusikaltimą. Kolegija konstatavo, kad antrasis kūdikis gimė negyvas.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamoji padarė labai sunkų nusikaltimą, nenustatyta jos baudžiamąją atsakomybę sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių, yra neteista, administracine tvarka nebausta, jauno amžiaus, jos asmenį, išskyrus kaltinimą, jokių neigiamai charakterizuojančių duomenų negauta, įvairiais laikotarpiais turėjo darbą bei į tai, kad gyvendama Ispanijoje 2011 m. pradžioje pagimdė dvynukes mergaites, kurios yra globojamos Ispanijos institucijų ir joms reikalingas jos motiniškas dėmesys.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos apygardos teismo info.

Posted Under
Be kategorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *