Nato ir jo keturkojų kolegų išbandymai tarptautiniame čempionate

[flagallery gid=90 name=Gallery]

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centre organizuojamų daugiakovės pirmenybių nugalėtojas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato  kinologų ugdytinis Natas balandžio viduryje kartu su dar dviem policijos keturkojais dalyvavo Čekijoje vykusiame tarnybinių šunų tarptautiniame čempionate. Tarnybiniai šunys rungėsi pėdsekystės, apsaugos ir bendrojo paklusnumo rungtyse.

Nors dėl dresūros ypatumų ir skirtumų įvairiose šalyse Lietuvos atstovams svečioje šalyje laurų nuskinti nepavyko, tačiau Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės kinologų būrio vado Arūno Petrošiaus augintinis Natas iš Lietuvai atstovavusios  komandos pasirodė geriausiai – užėmė 13-ąją vietą. Kartu į Čekiją vykę Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato  kinologų grupės specialistas Eimantas Senikas su keturkoju Enzo buvo penkioliktas, Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro Kinologijos skyriaus vyresnysis specialistas Zbignevas Bobrovskij su Nero – aštuonioliktas. Laurus Melnike vykusiame čempionate nuskynė čempionatą organizavusios šalies kinologai su savo ugdytiniais.

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centre organizuojamose daugiakovės pirmenybėse šiauliškiui Natui sekasi puikiai. Septynmetis belgų aviganis yra daugkartinis pirmenybių prizininkas. Ir ne tik. Natas savo profesionalumą ne kartą yra pademonstravęs ir realybėje. Šunelio profesionalumu ne kartą įsitikino pareigūnai, atskleisdami  įvairius nusikaltimus. Jis kriminalistus ir pas degtindarius Žemaitijos miškuose yra nuvedęs, ir parduotuvę apvogusią jaunuolių kompaniją bei kitus ilgapirščius demaskavęs, ir daug kitų užduočių sėkmingai įvykdęs.

Kinologas Arūnas Petrošius prisimena, kaip 2011 m. liepos 3-iosios naktį, Šiaulių rajone pusantro kilometro sekdamas parduotuvę apvogusių asmenų pėdsakais, jo keturkojis pareigūnus atvedė prie poilsio bazės namelio, kuriame vienas įsibrovėlis su kompanija šventė savo 18-ąjį gimtadienį. Tiksliau, visa kompanija jau miegojo atšventusi.

Natas patrulius atvedė prie buvusios Šiaulių universiteto poilsio bazės, kurioje yra ne vienas vasaroti skirtas poilsio namelis. Prie vieno jų šuo sustojo. Pro langą buvo matyti pakampiais guolius susiradę miegantys jaunuoliai.

Policijos pareigūnams teko ilgokai belstis, kol vienuolikos asmenų kompanija pakirdo iš pagiringo miego. Įėjusius į vidų patrulius pašiurpino atsivėręs vaizdelis – ant stalo, grindų, pakampėse mėtėsi buteliai, prakąstų šokoladų gabalai, pradėtų valgyti ištižusių ledų porcijos. Tai buvo iš parduotuvės pasivogtų vaišių likučiai… Išėmus langą, iš Šiaulių rajone, Pašvinio kaime, esančios parduotuvės buvo pavogta įvairių gaiviųjų gėrimų, alaus, tabako gaminių ir maisto prekių, kurių bendra vertė yra 1 413 litų.

Pareigūnų vizitas jaunuolių neišgąsdino, tik sukėlė situacijos rimtumo nesusivokiančių jaunuolių juoką – ką čia jie tokio padarė, kad pareigūnai net su šunimi pas juos atlėkė… pamanyk, keletą dėžių alaus, šokoladų, traškučių, ledų  pasiėmė, juk gimtadienis…

Natą dresuojantis kinologas Arūnas Petrošius sako, kad su tokiu jaunuolių neadekvačiu situacijai elgesiu jam dar nėra tekę susidurti – jų manymu, nieko blogo jie nepadarė, o apie juos laukiančią atsakomybę net neįsivaizdavo. O už tokį nusikaltimą Baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą, laisvės apribojimą arba net laisvės atėmimą iki penkerių metų.

2011 metų lapkričio 23-ąją Natas pasižymėjo, Raseinių rajone gaudydamas degtindarius. Tądien pareigūnai, turėdami operatyvinės informacijos apie miškelyje gaminamą naminę degtinę, kuri vėliau vežama perpardavinėtojams į Kelmės rajoną, Dvarviečių kaimo krūmyne, ant upės šlaito, rado 150 litrų jau pagamintos naminukės, didžiulį naminės degtinės gaminimo aparatą, o prie jo – du vyrus, gaminančius šiuos „velnio lašus“.   Vienas jų, pamatęs pareigūnus, bandė sprukti, tačiau Natas vikriai bėglį sustabdė.

Šis policijos pagalbininkas  puikiai moka aptikti narkotikus, tad ne kartą talkino Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnams, siekiantiems nustatyti, ar  kalintys suimtieji bei nuteistieji nedisponuoja  narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis. 2012 metų balandžio 24 d.
Tardymo izoliatoriaus darbuotojai paprašė Šiaulių AVPK kinologų patikrinti atsitiktinai parinktų etapu išvykstančių suimtųjų ir nuteistųjų daiktus. Užduotis teko Natui. Šuo nieko įtartino neaptiko. Tada siuntinių perdavimo biure buvo patikrinti Tardymo izoliatoriuje esantiems suimtiesiems perduodami siuntiniai. Vieną jų uostydamas, Natas įnirtingai pradėjo krapštyti. Tai buvo ženklas, kad jame yra tai, ko jis ieškojo. Pareigūnai, patikrinę keturkojo nurodytą siuntinį, kuriame buvo rūbai ir avalynė, sportinio batelio pade aptiko permatomą paketėlį su baltais milteliais. Įtarus, kad tai – psichotropinė medžiaga, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti. Šis siuntinys buvo skirtas už analogišką nusikalstamą veiką suimtam klaipėdiškiui.

Natas yra ir Šiaulių moksleivių numylėtinis, nes yra dažnas svečias mokyklose, kuriose policijos pareigūnai lankosi, pristatydami policijos pareigūno profesiją ar diskutuodami su moksleiviais įvairiais teisėtvarkos klausimais.

Keturkojui siekti rezultatų padeda jo draugas Kinologų būrio vadas Arūnas Petrošius, kurio credo „Šuo yra žmogaus draugas, o žmogus turi būti šuns draugas. Kinologas turi leisti šuniui turėti savo nuomonę. O jei šuo stengiasi šeimininkui rodyti savo valią – jis yra geras šuo“.

A. Petrošius gyvūnus myli ir juos pažįsta nuo vaikystės. Jis Klaipėdoje baigė aukštesniąją mokyklą ir tapo veterinarijos gydytoju. 1995-aisiais, baigęs mokslus, veterinarijos gydytojo darbo negavo, tad pasimokė policijos mokykloje ir, atvykęs į Šiaulius, pradėjo dirbti Patrulių rinktinėje. Jau po kelių mėnesių panoro dirbti su tarnybiniu šunimi ir jam ši teisė buvo suteikta.

Kinologų būrio vadas Arūnas Petrošius sako, kad tarnybinius šunis dresuoja tokie žmonės, kuriems šuo – ne darbo įrankis. „Kinologija yra ir darbas, ir hobis. Jei tarnybiniams šunims pareigūnai skirtų tiek laiko, kiek turi darbo valandų, gerų šunų jie neišauklėtų. Kartais reikia ir pagyventi su šunimi, dresuoti juos naktį, nes šuo turi nebijoti dirbti tamsoje“, – sako jis.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos