Naktinės linksmybės Palangoje baigėsi įkalinimu septyneriems metams

Keturiasdešimtmetis kaunietis praėjusios vasaros palydėtuves Palangoje prisimins ilgam: po linksmybių vienoje iš kurorto kavinių, jis apiplėšė žmogų, pagrobė jo ginklą, iš kurio dar ir pašaudė.

Klaipėdos apygardos teismas, patvirtinęs Klaipėdos apygardos prokurorės kaltinimus baudžiamojoje byloje dėl plėšimo (LR BK 180 str. 1 d.), šaunamojo ginklo ir šaudmenų grobimo (LR BK 254 str. 2 d .) bei viešosios tvarkos pažeidimo (LR BK 284 str. 1 d. ) priėmė apkaltinamąjį nuosprendį ir E. J. nuteisė 7 metų laisvės atėmimo bausme, paskirdamas ją atlikti pataisos namuose.

Praeityje ne kartą teistas kaunietis praėjusių metų rugpjūčio 25 d. naktį su draugais girtavo vienoje iš Palangos kavinių. Pritrūkęs pinigų, jis nusižiūrėjo savo auką, kitą kavinės lankytoją, kurį paryčiais lauke užpuolė, sumušė, iš jo pagrobė piniginę, mobilųjį telefoną, auksinę grandinėlę bei pistoletą „ČZ“ su dėtuve, kurioje buvo 12 šovinių. Tačiau grobiu plėšikas džiaugėsi neilgai – po to, kai jis į orą viešoje vietoje iššaudė beveik visus šovinius, autobusų stoties teritorijoje buvo sulaikytas patruliuojančių policijos pareigūnų.

Teismas konstatavo, jog kaltinamasis padarė tyčinį sunkų smurtinį savanaudišką nusikaltimą bei apysunkį ir nesunkų nusikaltimus, juos padarė girtas, smurtaudamas sužalojo nukentėjusįjį, nors tas nesipriešino, todėl jam skyrė artimą sankcijų vidurkiui subendrintą 7 metų laisvės atėmimo bausmę, kaip ir  prašė valstybės kaltintoja. Teismas iš dalies patenkino nukentėjusiojo civilinį ieškinį turtinei ir neturtinei žalai atlyginti, priteisdamas jo naudai 12 tūkst. litų.

Iki teismo sprendimo įsiteisėjimo nuteistasis paliktas suimtas.

Kone analogiškas nusikaltimas Palangoje buvo įvykdytas ir 2010 metų gegužę – tada už panašų plėšimą teismas palangiškiui skyrė 8 metų laisvės atėmimo bausmę.

2011 m. balandžio 13 d. Klaipėdos apygardos teismas patvirtino Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės kaltinimus baudžiamojoje byloje dėl plėšimo, šaunamojo ginklo pagrobimo bei neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis ir  29 m. palangiškį nuteisė 8 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose.

Recidyvistu pripažintas, jau 9 kartus už įvairias nusikalstamas veikas teistas palangiškis 10-ąjį kartą nuteistas už praėjusių metų gegužės 9-osios nakties įvykius. Tada jis, būdamas girtas, Palangoje užpuolė ir apiplėšė savo bendraamžį, iš jo atimdamas rankinę su pinigais, du mobiliuosius telefonus bei legaliai turėtą ginklą „Tanfoglio Force 99 C“.

„Šio, kaip ir kitų  panašaus pobūdžio nusikaltimų pagrindinė priežastis yra  besaikis  alkoholio vartojimas. Apklausti kaip liudytojai kartu su kaltinamuoju girtavę vaikinai ir merginos parodė, kad jie kartu visą dieną gėrė ir stiprų alų, ir degtinę. Kaip galima suprasti iš jų bei savo kaltę pripažinusio kaltinamojo parodymų, tai buvo pagrindinis jų vadinamojo laisvalaikio praleidimo būdas“, – baigiamojoje kalboje, prašydama kaltinamajam skirti 9 metų laisvės atėmimo bausmę, kalbėjo valstybinį kaltinimą teisme palaikiusi prokurorė Laima Rokanskienė. Pasak prokurorės, priimtas apkaltinamasis  teismo nuosprendis  yra pagrįstas ir teisėtas.

Teismas iš dalies patenkino nukentėjusiojo byloje pareikštą civilinį ieškinį ir priteisė jam 20 tūkst. neturtinės bei 1274 litus turtinės žalos. Nuteistasis taip pat turės sumokėti  4442 litus Valstybinei  ligonių kasai.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos apygardos prokuratūros info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *