Muitininkai sulaiko ir… vandeniu varomų automobilių

Pastarosiomis dienomis Nidos kelio poste muitinės pareigūnai kone kasdien išaiškina po atvejį, kuomet nustatoma, jog įsigudrinę Lietuvos piliečiai dujų balionuose gabena ne tik automobiliams skirtas dujas, bet ir benziną. Tačiau net ir daug ko mačiusius muitinės pareigūnus nustebino pirmadienį išaiškintas atvejis, kuomet, kaip spėjama, automobilio kuro bake buvo gabenti ne degalai, o į vandenį panašus skystis.

Pirmadienį (vasario 27 d.) tikrinant dažnokai į Kaliningrado sritį važinėjančio 44 m. neringiškio N. D. vairuojamą lengvąjį automobilį „VW Passat“, šios transporto priemonės kuro bako turinys iš tiesų nustebino daug ko mačiusius pareigūnus. Iš Lietuvos Respublikos į Kaliningrado sritį išvažiuojantis vyriškis muitinei raštu deklaravo, kad draudžiamų, ribojamų prekių ar daiktų negabena ir kad automobilio kuro bake yra 70 litrų benzino. Muitinio tikrinimo metu nustatyta, kad „VW Passat“ kuro bake teliūskuoja skystis, greičiau primenantis vandenį, o ne benziną. Muitinės pareigūnai puikiai suprasdami, kad benzinu ir dujomis varomas automobilis negali važiuoti varomas vandeniu, atliko išsamų automobilio patikrinimą. Jo metu nustatyta, kad kuro bakas buvo be siurblio ir kad jis apskritai nebuvo prijungtas prie automobilio kuro sistemos.

Siekiant išsiaiškinti situaciją, paimti mėginiai skysčio sudėčiai nustatyti. Lengvasis automobilis „VW Passat“ sulaikytas.

Tą pačią dieną Nidos kelio poste išaiškintas atvejis, kai dujų balione gabentas benzinas. 40 m. A. P. vairuojamame automobilyje „Audi“, atvykusiame iš Kaliningrado srities, muitinės pareigūnai taip pat aptiko įmontuotus du dujų balionus. Viename jų A. P. neteisėtai gabeno apie 60 litrų benzino. Pažeidėjui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, automobilis „Audi“ sulaikytas.

Automobilis, kurio viename iš dujų balionų buvo gabentas benzinas, Nidos kelio poste sulaikytas ir vakar (vasario 28 d.). Iš Kaliningrado srities automobiliu „MB“ į postą atvykęs 34 m. klaipėdietis P. B. muitinės pareigūnams žodžiu deklaravo, kad jo vairuojamo automobilio kuro bake yra 80 litrų benzino ir kad jis gabena 10 litrų benzino papildomame inde, 2 pakelius rusiškų cigarečių bei litrą brendžio „Napoleon“. Tačiau detalaus tikrinimo metu muitinės pareigūnai kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais išaiškino, kad „MB“, varomame benzinu bei dujomis, yra sumontuoti du dujų balionai, kurių vienas užpildytas apie 30 litrų benzino. Už šį pažeidimą vairuotojui taip pat surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, o automobilis sulaikytas.

Muitinė įspėja, kad vykstant per Lietuvos Respublikos valstybės sieną už neteisingą duomenų pateikimą muitinei, kontrabandos būdu gabenamą kurą ir kitas prekes gresia nemažos baudos su prekių ir jų gabenimo priemonės konfiskavimu.

kriminalai.com

šaltinis: LRM info.

Posted Under
Be kategorijos