Muitininkai – ir intelektinės nuosavybės teisių saugotojai

klastotes Balandžio 26-ąją, minima pasaulinė intelektinės nuosavybės diena. Lietuvos muitinė prie intelektinės nuosavybės teisių apsaugos prisideda kovodama su klastotos produkcijos gabentojais ir platintojais.

Vien šią savaitę Vilniaus teritorinės muitinės Pašto posto pareigūnai sulaikė vienuolika siuntų su įvairiomis prekėmis, kurios pagamintos, kaip įtariama, pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Atlikdami muitinį siuntų tikrinimą, pareigūnai atkreipė dėmesį į iš Kinijos ir Peru atkeliavusius paketus su prekėmis. Muitininkai juose aptiko įvairių prekių, kurios buvo pažymėtos „Prada“, „Louis Vuitton“, „Puma‘‘, „Adidas“, „Gucci“ ir kitais žymių firmų prekių ženklais. Sulaikytuose paketuose rasta, kaip įtariama, klastotų drabužių, laikrodžių, moteriškų rankinių bei įvairių smulkios galanterijos dirbinių. Sulaikytos prekės atiduotos ekspertizei.

Tikrindami siuntas, muitinės pareigūnai pirmiausia atkreipia dėmesį į tai, ar prekės ženklas yra registruotas intelektinės teisės saugomų ženklų sąraše. Dažnai tai tampa pirmine prekių sulaikymo priežastimi, po to vykdomas tyrimas dėl kitų apribojimų, taikomų tos rūšies prekėms. Visais atvejais apie sulaikytas prekes informuojami prekių ženklų atstovai, kurie atlieka sulaikytų prekių ekspertizę. Dažniausiai prekių ženklų savininkai patvirtina, kad muitinės pareigūnų sulaikytos prekės iš tiesų yra klastotės.

Iš viso Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai šiais metais sulaikė daugiau nei 4600 intelektinės nuosavybės teises pažeidžiančių prekių, kurios bandytos įvežti į Lietuvą iš trečiųjų šalių, tokių kaip Kinija, Honkongas, Indija ir kt. Dažniausiai tokios prekės aptinkamos pašto siuntose. Tarp muitinės pareigūnų sulaikytų, įtariama, klastotų prekių – 103 gyvūnams skirti drabužėliai ir 16 fotoobjektyvų.

Dažniausiai muitininkai sulaiko klastotų sporto prekių, drabužių, avalynės, parfumerijos, galanterijos bei elektronikos gaminių, pažymėtų „Adidas“, „Louis Vuitton“, „Puma“, „Nike“, „Diesel“, „Apple“, „Gucci“, „Chanel“, „Hermes“ ir kt. prekių ženklais. Į muitininkų akiratį taip pat patenka ir specializuotos, moksliniams tikslams ar laisvalaikio pomėgiams skirtos medicinos, technikos, elektronikos prekės bei jų detalės.

kriminalai.com

šaltinis: LRM info.