Muitinės muziejuje − nauja paroda „Smurto kronika: Lietuva 1939-1941m.“

Balandžio 29 d. Muitinės muziejuje (Jeruzalės g. 25, Vilnius) pradedama eksponuoti paroda „Smurto kronika: Lietuva 1939–1941 metais“, parengta Europos Parlamento nario Vytauto Landsbergio iniciatyva 1941 m. birželio trėmimų 65-osioms metinėms atminti.

Parodoje eksponuojami dokumentai ir nuotraukos supažindina su tarptautinėmis Lietuvos nepriklausomybės praradimo aplinkybėmis, represijų ir krašto sovietizavimo pradžia. Eksponuojamas Lietuvos gyventojų tremties vietų žemėlapis, pateikiami statistiniai duomenys apie sovietų ir nacių Vokietijos okupacijų represijas.

Parodoje akcentuojama tautos ir žmogaus tragedija. Be visuomenei neblogai žinomos dokumentinės vaizdinės medžiagos, iliustruojančios svarbiausius tų metų įvykius, eksponuojamos represuotų šeimų nuotraukos, dokumentai iš tremties ir baudžiamųjų bylų, laiškų ir atsiminimų ištraukos.

Istorikų tikslus realizuoti padėjo dizainerė Skirmantė Vaitkevičiūtė. Jos panaudotos įvairios meninės priemonės – medžiagos komponavimas, foninė stendų grafika, imituojanti suskilusį stiklą, intensyvios spalvos, įtaigiai perteikia to laikotarpio tragizmą.

Parodoje panaudotos nuotraukos ir dokumentai iš Genocido aukų muziejaus, Lietuvos centrinio valstybės ir Lietuvos ypatingojo archyvų, Lietuvos nacionalinio, Kauno Vytauto Didžiojo karo, Lietuvos savanorių muziejų rinkinių ir privačių asmenų.

Ekspozicija Muitinės muziejuje parengta bendradarbiaujant su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejumi. Ją galima aplankyti iki gegužės 30 d.

kriminalai.com

šaltinis: MD info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *