Muitinės kriminalinei tarnybai – 10 metų

Muitinės kriminalinė tarnybaVakar Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT) minėjo dešimtuosius veiklos metus. Kaip specialioji muitinės įstaiga, MKT savo darbą pradėjo 2002 metais.

„Kovoje su kontrabanda visada stengėmės būti pirmieji,– teigia MKT direktorius Saulius Urbanavičius. – Pirmi pasienyje diegėme mobiliąsias rentgeno sistemas, pirmieji Lietuvoje atskleidėme narkotikų gabenimo skrandyje atvejį, likvidavome ne vieną nelegalų tabako fabriką Lietuvoje ir užsienyje…“

Per tarnybos veiklos dešimtmetį MKT pareigūnai sulaikė kontrabandinių prekių už 288 mln. litų.

Vien populiariausios kontrabandos rūšies – cigarečių per minėtą laikotarpį sulaikyta daugiau nei pusė milijardo vnt. (30 mln. pakelių). Tai apie penktadalis visų Lietuvoje kasmet surūkomų cigarečių kiekio.

Pareigūnai apskaičiavo, kad tokio rūkalų kiekio pakaktų dešimt ir daugiau kartų nukloti kelią nuo Vilniaus iki Klaipėdos. Tačiau realybėje sulaikyta cigarečių kontrabanda naikinama: iki 2010 m. rūkalai buvo deginami, nuo 2010 m. gruodžio cigaretės smulkinamos ir maišomos su nuotekų dumblu.

MKT pastangomis, padedant ir kolegoms iš kitų teisėsaugos institucijų, Lietuvoje iki 2012 metų buvo sunaikinti keturi nelegalūs tabako gaminių fabrikai. Dar du tokie fabrikai bendrų Lietuvos, Didžiosios Britanijos ir Lenkijos muitinės bei policijos operacijų metu aptikti Didžiojoje Britanijoje (2007) ir Lenkijoje (2011).

Per dešimtmetį muitinės kriminalistai sulaikė 134 tonas nelegalaus kuro. Ne kartą smogta ir spirito kontrabandos vertelgoms: iki 2012 m. pareigūnai sulaikė 240 tonų nelegalaus spirito. Iš tokio kiekio nelegalūs prekeiviai būtų galėję pagaminti maždaug 1200 tonų vadinamojo „pilstuko“.

Iš viso per dešimt veiklos metų MKT pareigūnai pradėjo 1357 ikiteisminius tyrimus, dažniausiai dėl kontrabandos.

kriminalai.com

šaltinis: MKT info.