Moksleiviams priminta atsakomybė už savo elegesį

moksleiviai_su_policija
Moksleiviai su policija

Moksleiviams priminta atsakomybė už savo elegesį. Šiandien dauguma paauglių yra gerai susipažinę su savo teisėmis, žino, kur kreiptis pagalbos, jei jo teisės yra pažeidžiamos. Tačiau nemaža dalis keturiolikmečių, šešiolikmečių ir net aštuoniolikmečių nesusimąsto, kad už tam tikrų taisyklių nesilaikymą gali kilti administracinė ar baudžiamoji atsakomybė. Ne tėvams, globėjams, mokytojams, o pačiam šešiolikmečiui, pavieniais atvejais net keturiolikmečiui. Dažnas jaunuolis nežino, kada nepavyks išvengti atsakomybės ir kas laukia už teisės normų pažeidimus.

Siekdami ugdyti nepilnamečių savimonę ir suvokimą, kad už padarytą nusikaltimą, nusižengimą, netinkamą elgesį. Visi turi jausti atsakomybę jie patys, lapkričio 5 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurore Vaida Andriulaitiene apsilankė Raseinių technologijos ir verslo mokykloje. Moksleiviams buvo išaiškintos nepilnamečių pareigos, jie supažindinti su administracine atsakomybe, kuri taikoma nepilnamečiams už administracinius teisės pažeidimus, taip pat su poveikio priemonėmis ir bausmėmis, kurios taikomos nepilnamečiams už padarytus nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus, vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros skyrimo tvarka.

Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės vyriausiasis patrulis jaunuolius supažindino su reikalavimais ir sąlygomis, norint įgyti vairuotojo pažymėjimą dviratėms transporto priemonėms. Paaiškino, kokio amžiaus asmenys gali įgyti teisę vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius motociklus, motociklus. Pareigūnas moksleiviams priminė, kaip saugiai vairuoti dvirates transporto priemones ir padovanojo filmuką „Vairuok saugiai“.

Mokyklos auklėtiniai aktyviai dalyvavo diskusijose su pareigūnais, pateikė jiems daug įvairiausių klausimų, patys noriai atsakinėjo į pareigūnų klausimus. Aktyviausiems moksleiviams svečiai padovanojo apsaugines liemenes.

kriminalai.com                           

šaltinis: Šiaulių aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *