Mikroautobuso slėptuvėje lenkas į savo šalį gabeno kontrabandinių rūkalų krovinį

Nuotrauka iš VSAT archyvo

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė Lenkijos pilietį, kuris į savo šalį mikroautobuso slėptuvėje gabeno daugiau kaip 13 tūkst. pakelių kontrabandinių rusiškų ir baltarusiškų cigarečių.

Penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai atkreipė dėmesį į automobilių terminale, esančiame Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, stovintį mikroautobusą „Citroen Jumper“. Ši vieta yra prie pat sienos su Lenkija.

Atokiau stovėjusiame automobilyje su lenkiškais numeriais sėdėjo 48-erių Lenkijos pilietis. Mikroautobuse buvo Lietuvoje pagamintų plastikinių langų, durų ir kitų statybinių medžiagų krovinys, kuris esą turėjo būti išgabentas į Lenkiją. Mikroautobusas Kalvarijos pasieniečiams pasirodė įtartinas, todėl jie transporto priemonę atidžiai patikrino.

Paaiškėjo, kad tarp kabinos ir krovinių skyriaus buvo įrengta pertvara. Patekę į šią slėptuvę VSAT pareigūnai joje aptiko nemažą kontrabandinių rūkalų krovinį. Iš viso mikroautobusu į Lenkiją turėjo būti išgabenta 10 280 pakelių cigarečių „Jin Ling“ su Rusijos banderolėmis ir 2960 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos banderolėmis, iš viso 13 240 pakelių. Skaičiuojant pagal Lietuvoje galiojančią muitinio vertinimo metodiką šio krovinio vertė yra apie 96 tūkst. litų.

VSAT Lazdijų rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba laisvės atįmimas iki 7 metų. Lazdijų rajono apylinkės teismas vairuotoją lenką leido suimti mėnesiui.

„Citroen Jumper“ saugomas Lazdijų rinktinėje.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos