Medinius dramblius vežęs lenkas automobilyje slėpė ir kontrabandines cigaretes

kontrabanda11Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai penktadienį, sausio 24 d., ties Garliava kelyje Kaunas–Alytus patikrino į tėvynę skubėjusio Lenkijos piliečio mikroautobusą. Be drožinėtų dekoratyvinių dramblių, krovinio mašinoje pareigūnai aptiko ir slėptuvę, o joje – 56 tūkst. Lt vertės kontrabandinių cigarečių.

Kelyje Kaunas–Prienai–Alytus, tuoj už Garliavos, muitinės pareigūnai vykdė transporto priemonių kontrolę, stabdydami ir tikrindami įtarimą sukėlusias mašinas.

Patikrinimui buvo sustabdytas ir Lenkijos piliečio W. S. vairuojamas krovininis mikroautobusas „Iveco Daily“.

Lenkas sakėsi atvykęs į Lietuvą įsigyti prekių ir namo vežėsi medinių drožinėtų dekoratyvinių dramblių krovinį. Taip pat – skystų skalbikių (tiesa, šie buvo sušalę). Pareigūnams sukėlė įtarimų vairuotojo deklaruotas kelionės tikslas – mat dekoratyviniai drambliai buvo gaminti Lenkijoje.

Patikrinę atidžiau patyrę pareigūnai pastebėjo, kad tarp krovininės „Iveco Daily“ dalies ir kabinos įrengta slėptuvė. Krovininė dalis atitverta nuo kabinos, o taip suformuota slaptavietė užmaskuota metalines mašinos sienas imituojančiomis dažytomis medinėmis plokštėmis.

Slėptuvėje buvo rasta 6500 pakelių kontrabandinių cigarečių „Queen Menthol“, „Minsk 5“, „NZ Black“. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 56 tūkst. Lt.

W. S. po apklausos buvo paleistas skyrus kardomąją priemonę – piniginį užstatą. MKT Kauno skyriuje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199-2 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis). Ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arvydas Rusteika.

kriminalai.com

šaltinis: MKT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *