Mažeikių policijos pareigūnai kyšiu nesusigundė

kysis_neimaMažeikių policijos pareigūnai

2013 m. lapkričio 16 d., apie 01.33 val., Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato (toliau – Telšių aps. VPK Mažeikių r. PK) patrulių ekipažas, Mažeikių m., Žemaitijos g., ties 41 namu, sustabdė automobilį BMW 525, kurį vairavo pilietis M. K., gim. 1993 m., gyv. Mažeikiuose.

Kadangi automobilyje vežė daugiau keleivių nei numatyta transporto priemonės techninėje charakteristikoje, vairuotojas buvo pakviestas į tarnybinį automobilį protokolo surašymui. Bendraujant su vairuotoju, pareigūnai pastebėjo, kad jis kalba nerišliai, neaiškiai dėsto mintis, be to, nuo jo sklido specifinis kvapas. Paklausus ar nėra vartojęs narkotinių ar psichotropinių medžiagų, pilietis M. K. pradžioje neigė, bet pasiūlius nuvykti į VšĮ „Mažeikių ligoninę“ pasitikrinimui, prisipažino, kad prieš tris valandas parūkė „žolytės“, o kad nebūtų vežamas, siūlė ir davė 150 litų kyšį jį sulaikiusiems pareigūnams.

Policijos pareigūnų įspėjimo, apie gresiančią baudžiamąją atsakomybę už bandymą papirkti, pilietis nepaisė ir papildomai siūlė pinigus. Net keletą kartų patruliams teko priminti apie atsakomybę, tačiau į tai nebuvo reaguojama, kol pareigūnai dėl įvykio neinformavo Telšių aps. VPK Mažeikių r. policijos komisariato Operatyvaus valdymo poskyrio pareigūnų. Atvykus operatyvinei grupei buvo užfiksuotas kyšio davimas, vairuotojas nušalintas nuo transporto priemonės ir nuvežtas į „Mažeikių ligoninę“, kur jam buvo atliktas testas dėl narkotinių medžiagų vartojimo. Gydytojo išrašyta pažyma patvirtino teigiamą narkotikų testo išvadą.

Telšių aps. VPK Mažeikių r. PK pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 227 str.(Papirkimas) 1 d. (Tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus), baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Įtariamasis M. K. po apklausos paleistas.

Policija ragina vairuotojus būti drausmingais ir nebandyti papirkinėti pareigūnų!

kriminalai.com                           

šaltinis: Telšių aps. VPK Mažeikių r. PK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *